ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu z pozwoleniem na nową inwestycję
05.05.2021r. 08:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu otrzymała pozwolenie na budowę nowych jednostek wytwórczych. Jest to kolejny krok w realizacji Programu Inwestycyjnego Elektrociepłowni Zgierz.Podstawowym założeniem programu jest odejście w elektrociepłowni w Zgierzu od węgla brunatnego jako paliwa podstawowego na rzecz paliwa gazowego i oleju opałowego lekkiego jako paliwa rezerwowego. Wpisuje się to w strategię Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 roku planowane jest korzystanie w 70 procent ze źródeł zero- i niskoemisyjnych w produkcji ciepła. Nowymi jednostkami podstawowymi elektrociepłowni będą silniki gazowe z generatorami energii elektrycznej wraz z kotłem wodnym gazowo-olejowym wsparte kolektorami słonecznymi. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej i cieplnej, ale też na poprawę jakości powietrza w Zgierzu i okolicy.

"Wielkimi krokami zbliżamy się do realizacji inwestycji, która pozwoli na produkcję ciepła dla mieszkańców Zgierza w niskoemisyjnym źródle. W maju br. na podstawie wyników przetargu publicznego, poznamy generalnego wykonawcę robót związanych z wyżej wspomnianą inwestycją" - powiedział Wojciech Portacha, p.o. dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.
W marcu br. zgierska elektrociepłownia pozyskała pozwolenie na budowę oraz zatwierdzenie projektu budowlanego dla zadania inwestycyjnego pn. "Budowa obiektów budowlanych związanych z wykonaniem nowych jednostek wytwórczych w EC Zgierz wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

Wszystkie te działania zmierzają ku jak najbardziej efektywnej realizacji inwestycji.


O tym się teraz mówi

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Obserwator 05.05.2021r. 10:40
Wyrzucajmy dalej pieniądze w błoto na przejście na gaz i olej opałowy. Jak zwykle na Polaczkach można zarobić kilka... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE