ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ekoenergetyka PV - konsekwentna strategia rozwoju
05.05.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ekoenergetyka rozszerza swoją działalność na rynku energetycznym i inwestuje w farmy fotowoltaiczne. Powołała nową spółkę Ekoenergetyka - PV. Do końca 2024 roku planuje zrealizować 40 projektów na łączną moc ok. 750 MWp.

"Budując naszą firmę, od samego początku myśleliśmy o szerszym kontekście jako odpowiedź na zmieniający się świat. Naszym celem jest kompleksowe podejście do rynku energii i elektromobilności. Moim działaniom zawsze przyświeca jedna zasada - komunikuję nowe projekty tylko wtedy, kiedy jestem pewien ich realizacji i to jest odpowiedni moment" - mówi prezes zarządu Ekoenergetyka - PV - Bartosz Kubik.

Spółka Ekoenergetyka PV zajmuje się przygotowaniem projektów inwestycyjnych, a spółki celowe będą operatorem farm fotowoltaicznych oraz producentem zielonej, czystej energii elektrycznej. Firma planuje zrealizować łącznie 40 projektów PV na łączną moc ok. 750 MWp. Pod te plany wydzierżawione jest już 1200 ha gruntów.

"Powodzenie naszych projektów zapewnia Maciej Tomaszewski, ekspert który już od prawie 25 lat zajmuje się rynkiem energii. To skuteczny manager, który wraz z profesjonalnym zespołem od połowy 2020 roku przygotowuje nasze projekty fotowoltaiczne" - zapewnia prezes Kubik.

Tworzone przez Ekoenergetykę farmy słoneczne będą znajdowały się głównie na terenie woj. lubuskiego i wielkopolskiego. Nasz największy projekt wygeneruje moc rzędu 70 MWp, co uplasuje ją w pierwszej dziesiątce największych instalacji w Polsce.
"Nie podlega wątpliwości, że uruchomienie farm fotowoltaicznych to długi i skomplikowany proces, ale wyznaczyliśmy konkretne cele: produkcja energii elektrycznej z pierwszych dziesięciu projektów wiosną 2023 roku, realizacja wszystkich projektów w ramach pierwszego pakietu do końca 2024 roku" - dodaje Maciej Tomaszewski, członek zarządu Ekoenergetyka - PV.

Źródło: Ekoenergetyka PV Sp. z o.o.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE