ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czechy. Ewakuacja po znalezieniu bomby lotniczej z II wojny światowej w zakładach Unipetrolu
05.05.2021r. 15:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
5400 osób ewakuowano w środę z zakładów chemicznych i rafinerii Unipetrol w Litvinowie w północnych Czechach po znalezieniu tam niewybuchu bomby lotniczej z II wojny światowej.

Wstrzymano ruch na pobliskiej drodze krajowej oraz na linii kolejowej. Po godzinie 14 bombę unieszkodliwiono.

Niewybuch znaleziono podczas prac ziemnych prowadzonych na terenie zakładów Unipetrol, należących do PKN Orlen. Po przyjeździe pirotechników ewakuowano personel, pozostawiając jedynie niezbędną grupę fachowców utrzymującą produkcję w nadzwyczajnym reżimie. "Ciągłość produkcji nie jest zagrożona" - powiedział agencji CTK rzecznik firmy Pavel Kadil.
Po unieszkodliwieniu bomby wznowiono ruch na pobliskich trasach drogowych i kolejowych. Pracownicy produkcyjni zaczęli wracać do pracy. Osoby zatrudnione w pionie administracyjnym wrócą do pracy w czwartek.

Niewybuch to 250-kilogramowa bomba lotnicza z II wojny światowej. Podobne niewybuchy znajdowano już wcześniej w pobliżu zakładów, które w latach 40. XX wieku produkowały benzynę z węgla brunatnego. Przed dwoma laty w rejonie Litvinowa znaleziono amerykańską bombę lotniczą, która nie eksplodowała. Jej rozbrojenie zajęło saperom dwie godziny. Nikt wówczas nie został ewakuowany.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE