ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Equinor kupił spółkę Wento wraz z portfelem projektów PV w Polsce o mocy 1,6 GW
05.05.2021r. 17:38

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Equinor sfinalizował umowę z funduszem private equity Enterprise Investors dotyczącą zakupu 100 proc. udziałów w polskiej spółce Wento wraz ze spółkami celowymi zajmującymi się rozwojem lądowych odnawialnych źródeł energii. Wartość spółek wynosi 91 mln euro, przed korektami gotówkowymi netto. .

Biznesplan Wento obejmuje rozwojowe projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy netto ok. 1,6 GW będących na różnych etapach rozwoju.

"Ta transakcja wzmocni i zdywersyfikuje naszą działalność w Polsce, która staje się kluczowym rynkiem dla Equinor. Daje nam to platformę do wzrostu w sektorze lądowej energetyki odnawialnej na transformującym się rynku, nastawionym na znaczący rozwój odnawialnych źródeł energii" - mówi Pal Eitrheim, Executive Vice President, New Energy Solutions w Equinor - "Ambicją Equinor jest bycie znaczącą firmą energetyczną w Polsce i odegranie istotnej roli
w transformacji energetycznej kraju. Ta inwestycja jest zgodna z naszą strategią w sektorze odnawialnych źródeł energii, zakładającą rozwój na obiecujących rynkach energetycznych" - dodaje.

"W imieniu zespołu Wento witamy Equinor jako nowego właściciela i nie możemy się doczekać wspólnego rozwoju na polskim rynku energetyki odnawialnej, realizując ambitną strategię obu firm w zakresie odnawialnych źródeł energii" - mówi Wojciech Cetnarski, prezes Wento.
"Wento to silny zespół, który z pasją realizuje na polskim rynku wysokiej jakości projekty OZE. Dotychczas udowodnił, że jest w stanie dostarczyć wartość z rozwijanych przez siebie projektów. Cieszymy się, że od tej pory będziemy wspólnie działać w obszarze odnawialnych źródeł energii
w Polsce, wykorzystując w pełni potencjał zespołu." - podkreśla Michał Kołodziejczyk, prezes zarządu Equinor Polska.

Wento będzie spółką zależną Equinor, a jej zespół będzie w przyszłości kontynuował rozwój biznesu. Stosowne umowy zostały podpisane w dniu dzisiejszym, jednocześnie finalizując transakcję.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE