ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Panele fotowoltaiczne dalej na topie. Państwowa spółka zachęca do ich instalacji
09.05.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tauron przygotował specjalny poradnik dla wszystkich, którzy zastanowią się nad instalacją paneli fotowoltaicznych. Coraz więcej Polaków decyduje się na taki krok. W ubiegłym roku spółka przyłączyła do sieci 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych.

W 2020 roku Tauron przyłączył do sieci energetycznej 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych. Polacy coraz częściej sięgają po zielone źródła energii. Dlatego też przedstawiciele Grupy Tauron postanowili przygotować rzetelny poradnik, który przekona więcej osób do tego rozwiązania. Chodzi przede wszystkim o informacje na temat kosztów i opłacalności inwestowania w fotowoltaikę oraz sposobu rozliczania wyprodukowanej w takich instalacjach energii.

- W poradniku odpowiadamy na konkretne pytania, które otrzymaliśmy od klientów podczas rozmów z naszymi doradcami, w wiadomościach prywatnych czy w mediach społecznościowych. Tym samym poruszamy zagadnienia, które w kontekście fotowoltaiki rzeczywiście interesują najbardziej naszych klientów - wyjaśnił cytowany przez PAP prezes spółki Tauron Sprzedaż Rafał Soja.

Obowiązujący w Polsce system zakłada, że wyprodukowanej energii nie można sprzedać, a tylko można nią zbilansować energię pobraną z sieci i tę do sieci wprowadzoną. Dlatego nieuzasadnione jest wytwarzanie większych ilości prądu od faktycznego zużycia. Wielkość zużycia powinna być podstawą do wyliczenia optymalnej mocy instalacji.

Możemy samodzielnie oszacować moc instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy sprawdzić roczne zużycie energii i przyjąć założenie, że na każde 1000 kWh powinno się dobrać około 1 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w większości wypadków nie wymaga pozwolenia na budowę. Są jednak wyjątki, np. gdy montaż paneli fotowoltaicznych wiąże się z ingerencją w strukturę budynku lub gdy wysokość instalacji przekroczy 3 metry.

W poradniku, który można pobrać ze strony Tauronu, znajduje się wiele więcej praktycznych porad, które ułatwią podjęcie decyzji na temat instalacji paneli fotowoltaicznych.

Źródło: money.pl

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE