ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Świnoujście/ Umowa na kotłownię na terminalu promowym
06.05.2021r. 15:36

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Na Terminalu Promowym w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) jeszcze w tym roku powstanie nowoczesna kotłownia - poinformowały w czwartek służby prasowe Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Zarząd portów podpisał umowę w tej sprawie z firmą Gramet z Lubonia. Wykonawca na realizacje wszystkich prac ma siedem miesięcy. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł.

Nowa kotłownia powstanie w magazynie, którego pomieszczenia zostaną przebudowane. Zainstalowane zostaną tam dwa piece gazowe pracujące w kaskadzie, o mocy znamionowej 660 kW każdy.

Kotłownia powstanie w ramach rozbudowy i modernizacji infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu. Rozbudowane i zmodernizowane będą: sieci wodociągowa, kanalizacja sanitarna, kanalizacja wód opadowych, zasilanie elektroenergetyczne, sieć teletechniczna, sieć wody przeciwpożarowej oraz system odwadniania terenów.
Obecnie zarząd jest w trakcie rozstrzygania przetargu na wykonawcę robót. Zgłosiły się cztery firmy. Projekt jest współfinansowany ze środków europejskich z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Rozwój transportu morskiego.

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Trey 07.05.2021r. 10:02
Interesujące będą rozwiązania techniczne instalacji grzewczo-wentylacyjnych zasilanych w ciepło z tych PIECÓW gazowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE