ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Konin: 1,7 mld zł na sprawiedliwą transformację
08.05.2021r. 07:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Konin, to obecnie miasto stojące w obliczu przemian społecznych, gospodarczych i energetycznych związanych z przejściem od energetyki węglowej do opartej na OZE i najnowszych technologiach.

Działania mające na celu stworzenie czystego i ekologicznego przemysłu są motorem napędowym działań podejmowanych przez lokalne samorządy oraz przedsiębiorców. do Konina i Wielkopolski Wschodniej, poza funduszami unijnymi rozdzielanymi w ramach standardowych naborów, trafią w związku z tym bardzo duże środki przeznaczone również dla inwestorów. Mowa o kwocie 1,7 mld zł z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Samorząd koniński opracował nową strategię rozwoju - Konin Zielone Miasto Energii, co pozwoliło na uzyskanie w Unii Europejskiej statusu regionu "powęglowego" i dało dostęp do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Z funduszu będą mogły również korzystać firmy inwestujące oraz prowadzące działalność na terenie miasta i regionu Wielkopolski Wschodniej.
Jednym z elementów strategii rozwoju miasta jest zagospodarowanie wyspy Pociejewo, gdzie na głębokości 2660 m odkryto wodę o rekordowej temperaturze w złożu 97,5 stopni C (typu chlorkowo-sodowego). W tym miejscu rozpoczyna się budowa ciepłowni geotermalnej, która będzie trzecim źródłem ciepła w mieście opartym na odnawialnych źródłach energii. Ciepłownia docelowo ogrzeje nie tylko mieszkania koninian, ale również planowane termy. Cała inwestycja będzie kosztować prawie 46 mln zł netto. Budowa powinna się zakończyć w 2022 r.

Czytaj również:
Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE