ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lista rankingowa wniosków geotermalnych
14.05.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Minister Klimatu i Środowiska przekazał 13 maja br. do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej listę rankingową wniosków geotermalnych, złożonych w programie priorytetowym NFOŚiGW pn. Udostępnianie wód termalnych w Polsce, które zostały skierowane do zaopiniowania przez Ministra Klimatu i Środowiska zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska. Rekomendację Ministra dotyczącą dofinansowania otrzymało 15 z 30 przekazanych do oceny wniosków.

Program pn. Udostępnianie wód termalnych w Polsce powstał z inicjatywy dr. Piotra Dziadzio - Głównego Geologa Kraju w Ministerstwie Klimatu i Środowiska dla wsparcia rozwoju geotermii, stanowiącej jedno z odnawialnych źródeł energii, oraz dla uzupełnienia działań na rzecz poprawy stanu powietrza w Polsce.

Celem programu jest dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących wykonywania prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia do wykorzystania pozyskanego ciepła/energii do ogrzewania. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym. Dofinansowanie udzielane jest w formie dotacji i wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Beneficjentami w programie mogą być jednostki samorządu terytorialnego lub związki jednostek samorządu terytorialnego. Jednym z niezbędnych załączników do wniosku o udzielenie dofinansowania jest zatwierdzony projekt robót geologicznych.

Dla ułatwienia wnioskodawcom procesu przygotowania dokumentów wstępnych, Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało "Rekomendacje i zalecenia dotyczące projektowania robót geologicznych w celu udostępnienia wód termalnych w Polsce", które dostępne są na stronie internetowej funduszu.
Pierwszy nabór wniosków w ww. programie priorytetowym trwał od 15 kwietnia do 30 września 2020 r. Złożono 35 wniosków, z czego do oceny merytorycznej Ministra Klimatu i Środowiska przekazano 30 wniosków. Mając na celu zwiększenie tempa rozwoju geotermii w Polsce, we współpracy z ekspertami oceniono i stworzono listę rankingową 30 wniosków w terminie 3 miesięcy od dnia ich otrzymania z funduszu.

W lipcu 2021 r. planowane jest uruchomienie kolejnego naboru wniosków w programie Udostępnianie wód termalnych w Polsce. Ogłoszenie o naborze zostanie zamieszczone na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Czytaj również:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE