ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szulginow: zakończenie Nord Stream 2 planowane jest jeszcze w 2021 r.
14.05.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
"Kraje europejskie są najbardziej zainteresowane projektem budowy gazociągu Nord Stream 2. Zakończenie projektu planowane jest jeszcze w 2021 r." - powiedział minister energii Rosji Nikołaj Szulginow w rozmowie z magazynem "Energy Policy".

"Nasze stanowisko się nie zmieniło. Europa jest w dużym stopniu zainteresowana tym gazociągiem. Prezydent Rosji Władimir Putin w przemówieniu do Zgromadzenia Federalnego zaznaczył, że jest to projekt czysto ekonomiczny, który nie ma nic wspólnego z sytuacją polityczną, a wicepremier Rosji Aleksander Nowak również po raz kolejny zapowiedział, że gazociąg zostanie ukończony w tym roku" - powiedział Nikołaj Szulginow.

Mówiąc o eksploatacji gazociągu i możliwości dostarczania wodoru przez Nord Stream 2 w przyszłości, Szulginow zauważył, że badane są wszystkie możliwości poprawy efektywności aktywów.
Projekt Nord Stream 2 obejmuje budowę dwóch nitek gazociągu o łącznej przepustowości 55 mld m sześc. rocznie z wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec. Prace zostały zawieszone w grudniu 2019 r. po tym, jak szwajcarska firma Allseas zrezygnowała z układania rur z powodu możliwych sankcji amerykańskich. Od grudnia 2020 r. wznowiono budowę gazociągu na wodach terytorialnych Danii. Na dzień 1 kwietnia br. projekt był gotowy w 95 proc.

Czytaj również:
TASS , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE