ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czechy: Rząd zatwierdził Narodowy Plan Odbudowy przewidujący inwestycje o wartości 7,8 mld euro
17.05.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd przyjął w poniedziałek Narodowy Plan Odbudowy, w którym państwo chce zainwestować ponad 7,8 mld euro. Blisko połowa ma być przeznaczona na infrastrukturę i zieloną transformację. 40 proc. zostanie skierowane na projekty związane z klimatem.

Według wicepremiera, ministra przemysłu i handlu Karla Havliczka Narodowy Plan Odbudowy jest strategicznym dokumentem, dzięki któremu Republika Czeska będzie mogła uzyskać 6,7 mld euro w formie unijnych grantów. Uwzględniając narodowe środki, kwota na przyszłe inwestycje ma wynieść łącznie ponad 7,8 mld euro. Plan musi zostać zaakceptowany przez Komisję Europejską i Radę Unii Europejskiej.

Dokument przewiduje m.in. zwiększenie odporność systemu opieki zdrowotnej na sytuacje kryzysowe, przejście na czystsze źródła energii, walkę z suszą, rozwój kultury czy innowacje w edukacji. Havliczek powiedział, że pieniądze powinny zostać skierowane na cyfryzację usług sfery publicznej, cyfryzacji przedsiębiorstw, zarządzania budownictwem lub kontaktów państwa z obywatelami. Planuje się również wspieranie budowy punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Środki mają być przeznaczone na odnowę lasów, recykling lub walkę z rakiem.
Uchwalony przez gabinet dokument został w poniedziałek skrytykowany przez Izbę Handlową i przedstawicieli niektórych organizacji ekologicznych. Izbie szczególnie nie podoba się fakt, że stosunkowo niewiele pieniędzy ma być przeznaczonych na administrację cyfrową. Ekolodzy krytykują rząd za niewystarczające uwzględnienie walki ze zmianami klimatu.

Energetyka spędza dzień z CIRE
 • Prezes Columbusa komentuje Polski Ład
 • Jacek Sasin: szukamy strategicznego partnera dla multikoncernu
 • GPW: Spółki skarbu państwa mocno w górę

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE