ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Boom na zatrudnienie w energetyce
30.05.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Bez wątpienia branża energetyczna przeżywa prawdziwy boom zatrudnieniowy. Widełki płacowe rozpoczynają się już od 6 tysięcy zł. Mechatronik, automatyk, inżynier budowy to stanowiska na które cały czas jest zapotrzebowanie. Sprawdzamy jak aktualnie wygląda zatrudnienie w branży i jakie stanowiska będą najbardziej oblegane.

Pomimo pandemii branża będzie zatrudniać

Z perspektywy roku 2020 widać wyraźnie, że branża energetyczna wykazała dużą odporność na skutki pandemii. Wiele pozycji technicznych, które gwarantują prowadzenie inwestycji na terenie kraju, musiało jednak zostać obsadzonych pomimo panujących warunków. Już od stycznia można było zaobserwować znaczące zainteresowanie polskim rynkiem przez firmy zagraniczne oraz ogromny rozwój branży fotowoltaicznej - czytamy w raporcie Devire "Przegląd Wynagrodzeń Polska 2021".

Szansę dla rozwoju zatrudnienia w branży zostały zawarte także w raporcie płacowym Hays Poland z którego wynika, że prawie 80 % firm działających w branży energetycznej planuje w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie. Co niepokojące, 39 % wskazuje że może mieć problem z rekrutacjami.

- Pomimo pandemii i gospodarczego spowolnienia rynek energetyki dynamicznie się rozwijał. Warto wspomnieć, że mniejszy lub większy wzrost nastąpił w każdej dziedzinie: instalacje fotowoltaiczne, instalacje wykorzystujące biogaz, hydroenergię, biomasę, energię wiatru. Zapewne jest to spowodowane również wsparciem Unii Europejskiej oraz ulgami podatkowymi, które to czynniki tylko zachęciły do zwiększenia udziału w danym biznesie. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe 2 lata na rynku farm fotowoltaicznych będą bardzo intensywne - mówi Karolina Orzelska, ekspertka Devire w obszarze energetyki.

Duże zróżnicowanie w zarobkach

Osoby które planują pracę w branży energetycznej muszą wiedzieć, że rozpiętość zarobków jest w tym sektorze bardzo duża. W raporcie Devire przedstawiono tabelę z przykładowymi wynagrodzeniami w sektorze. Najmniej może zarobić przedstawiciel handlowy (fotowoltaika) - minimum 6 tys. zł do 9,5 tys. zł. Na nieco więcej może liczyć specjalista ds. pozyskiwania gruntów. Najniższa pensja oferowana na tym stanowisku wynosi 7 tys. zł, najwyższa 11 tys. zł. Natomiast na najwyższe pensje mogą liczyć osoby zajmujące stanowice zarządcze i tak np. dyrektor operacyjny może zarobić 25 tys. zł, dyrektor działu fotowoltaika 22 tys. zł,

Pracuj z energią

Obecnie jedna z największych firm energetycznych w Polsce, Tauron Polska Energia S.A, prowadzi rekrutację na 64 stanowiska pracy. Poszukiwani są pracownicy na takie stanowiska jak dyspozytor dyspozycji ruchu, elektromonter układów pomiarowych WN i SN, starszy specjalista ds. polityki personalnej oraz starszy specjalista ds. sprzedaży i obsługi online. Pracę znajdą także monterzy, kierowcy, elektroenergetycy i ślusarze.

Wielu specjalistów poszukują także Polskie Sieci Energetyczne, do obsadzenia jest ok. 29 wolnych stanowisk. PSE poszukuje m.in. głównego specjalisty ds. monitorowania rynku bilansującego, starszego inspektora ds. administracji, specjalisty ds. eksploatacji sieci, starszego specjalisty ds. nadzoru standaryzacji czy też specjalisty ds. analiz popytu i podaży KSE czy też młodszego specjalisty ds. planowania generacji jednostek wytwórczych.

Przypisy:
Raport Hays Poland
Raport Devire Wynagrodzenia w energetyce w 2021 roku Poland
Oferty pracy PSE
Oferty pracy Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE