ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA/ Miasta zatrudniają specjalistów do walki z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi
01.06.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Amerykańskie miasta podejmują walkę ze zmianami klimatycznymi. Zatrudniają w tym celu specjalistów, którzy mają pomóc w radzeniu sobie z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Reuters zauważył, że eksperci są zatrudniani w miastach położonych na najbardziej narażonym na wpływ zmian klimatycznych południu kraju, czyli m.in.: Phoenix, Houston, Louisville, Nashville, Oakland, Miami, Los Angeles.

Z danych Enviromental Protection Agency, które zostały opublikowane w maju wynika, że fale gorąca zdarzają się w USA coraz częściej, trwają dłużej i są coraz bardziej uciążliwie; częste pożary obejmują coraz większe obszary, a wschodnie i zachodnie wybrzeża nagminnie doświadczają powodzi.

W Miami powołano w tym roku dyrektora ds. gorąca, który ma przygotować miasto na nadchodzące upały. Jednym z jego zadań będzie stworzenie m.in. całorocznych centrów, które mają zapewnić schronienie ludziom na wypadek burz i upałów. Największa aglomeracja na Florydzie w zeszłym roku doświadczyło 41 dni z temperaturami powyżej 40,5 st. C, a szacuje się że do 2050 r. ta liczba może się podwoić, poinformowała burmistrz hrabstwa Miami-Dade.
Z kolei w Los Angeles zaczęło funkcjonować biuro klimatycznej mobilizacji awaryjnej, które ma koordynować wdrażanie miejskich przepisów dot. zmian klimatycznych. Jednym z głównych celów jest dopilnowanie, aby we wszystkich dzielnicach miasta sadzono drzewa i zamontowano przeciwsłoneczne osłony na przystankach autobusowych. Los Angeles chce do 2050 r. całkowicie wyeliminować z ruchu pojazdy emitujące spaliny oraz do 2035 r. przejść na energię wytwarzaną wyłącznie z odnawialnych źródeł.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sum 02.06.2021r. 07:01
U nas też trzeba takie stanowiska tworzyć. Może spowodują, że będzie się można ogrzać w maju na przystankach bo zimno... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE