ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa rozwija wolontariat pracowniczy
03.06.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Warsztaty edukacyjne, sprzątanie lasu, wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej, pomoc w schronisku dla zwierząt - to tylko niektóre z przykładów inicjatyw, jakie mogą zgłaszać pracownicy Energi z Grupy ORLEN, w ramach wolontariatu pracowniczego. Na każdą akcję mogą otrzymać nawet 3 tys. zł dofinansowania. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja ORLEN.

Od czerwca, w ramach nowej odsłony programu wolontariatu pracowniczego, pracownicy Energi mogą zgłaszać propozycje własnych inicjatyw i tym samym wesprzeć lokalną społeczność. Każda osoba zatrudniona w spółce, na zaplanowaną przez siebie akcję, może uzyskać grant w wysokości nawet 3 tys. zł. Warunkiem zgłoszenia projektu jest stworzenie co najmniej dwuosobowego zespołu. Do akcji mogą również przystąpić członkowie rodzin pracowników oraz ich przyjaciele. Koordynatorem projektu jest Fundacja ORLEN.

"Nasi pracownicy od lat chętnie angażują się w działania dobroczynne i starają się reagować na aktualne potrzeby otoczenia. Przy realizacji projektów podejmują współpracę z jednostkami państwowymi, organizacjami pozarządowymi, miejscowymi urzędami, ośrodkami oraz świetlicami. Cieszymy się, że do naszego grona wolontariuszy dołączyli także pracownicy Energi. Dzięki takim działaniom możemy się lepiej poznać, zintegrować i zacieśnić więzi z lokalną społecznością, a na tym nam szczególnie zależy" - mówi Kinga Szewczyk, członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Wolontariat pracowniczy w Grupie ORLEN prowadzony jest od 2004 roku. W ramach programu pracownicy inicjują oraz wspierają swoją wiedzą, doświadczeniem czy też pracą fizyczną wszelkie inicjatywy społeczne.

"Chcemy, aby nasi pracownicy mogli realizować projekty bliskie ich sercu. Każdy może mieć własny pomysł na pomaganie. Nieważne czy ktoś będzie chciał sprzątać świat, pomagać zwierzętom w schronisku, prowadzić warsztaty edukacyjne dla dzieci. Ważne, aby podjął wyzwanie i zaangażował się w pomoc innym. Dodatkowo na realizację akcji pracownik otrzymuje dzień wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia" - wyjaśnia dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi.

Dla wszystkich osób, które dołączą do programu, Fundacja ORLEN planuje także doroczny konkurs na Wolontariat Roku. Ma to być okazja nie tylko do docenienia zaangażowania wolontariuszy, ale również wymiany pomysłów na działania i dobrych praktyk. Główną nagrodą w konkursie będzie darowizna na cel społeczny wskazany przez zwycięski zespół i zaakceptowany przez Zarząd Fundacji.

Energa kontynuuje również prowadzenie własnych projektów wolontariatu pracowniczego np. w ramach akcji "Aktywni Charytatywni", która po raz ósmy wspiera dzieci z domów dziecka i seniorów. Pracownicy oraz ich najbliżsi - członkowie rodzin oraz przyjaciele - m.in. chodząc, biegając, jeżdżąc na rowerze zbierają kilometry, które następnie przeliczane są na złotówki. Do tej pory dzięki zaangażowaniu uczestników przekazano na ich rzecz ponad 1,5 mln zł. W tym roku pracownicy Energi walczą o przekazanie kolejnych 300 tys. zł dla potrzebujących.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE