ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ABB zelektryfikuje własną flotę do 2030 roku
06.06.2021r. 10:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Szwedzko-szwajcarska grupa technologii energetyki i automatyki ABB ogłosiła, że do 2030 r. całkowicie zelektryfikuje swoją flotę ponad 10 000 pojazdów. Cele firmy w zakresie ochrony klimatu obejmują również wykorzystanie wyłącznie energii odnawialnej, a także ustalenie celów w zakresie efektywności energetycznej i systemów zarządzania energią.

W Szwecji ABB rozpoczęła już konwersję swoich około 700 samochodów firmowych na pojazdy całkowicie elektryczne. W Wielkiej Brytanii ABB ogłosiła w zeszłym roku, że już w 2025 roku przekształci swoje ponad 500 samochodów firmowych we flotę w pełni elektryczną.

ABB ogłosiło, że przyłączyło się do trzech inicjatyw prowadzonych przez organizację non-profit The Climate Group. Pierwszą z nich jest inicjatywa EV100, która została założona przez Climate Group w 2017 roku z 10 korporacjami, w tym dużymi graczami, takimi jak Deutsche Post DHL, Vattenfall, Baidu, Ikea i LeasePlan. Pierwotnym pomysłem było wysłanie silnego komunikatu rynkowego, zobowiązując się do dekarbonizacji flot do 2030 r.

Elektryfikacja floty to tylko część planu grupy, która ma osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2 do 2030 roku. Również w tym celu ABB przystąpiła do inicjatywy RE100, zobowiązując się do pozyskiwania 100% potrzebnej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 r. W ubiegłym roku 32 proc. energii elektrycznej potrzebnej ABB zostało zakupione jako "certyfikowana zielona energia elektryczna" lub wytworzone z własnej energii fotowoltaicznej.
Trzecią inicjatywą The Climate Group, do której dołączyła ABB, jest inicjatywa EP100, w ramach której ABB zobowiązała się do wyznaczania celów w zakresie efektywności energetycznej i dalszego wdrażania systemów zarządzania energią w zakładach firmy. Firma specjalizująca się w elektryczności twierdzi, że już ponad 100 zakładów ABB jest objętych zewnętrznie certyfikowanymi lub deklarowanymi przez siebie systemami zarządzania energią.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE