ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

­Samochody podłączone do internetu wysuwają się na prowadzenie
05.06.2021r. 23:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Chociaż sprzedaż aut spada wskutek pandemii, to udział samochodów podłączonych do internetu nadal będzie skokowo rosnąć. Dzięki szybkiej ekspansji sieci 5G, funkcji realizowanych w chmurze oraz integracji producentów motoryzacyjnych z globalnymi gigantami technologicznymi rosną możliwości korzystania z internetowych usług dla kierowców.

Konsumenci oczekują, że usługi internetowe będą zawsze pod ręką - również w samochodzie. Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces digitalizacji i zwiększyła akceptację i popyt na usługi cyfrowe i dostępne przez internet. Konsumenci chcą mieć możliwość słuchania muzyki i podcastów, oglądania filmów w streamingu czy zrobienia zakupów z każdego miejsca i na każdej platformie, czy urządzeniu. Nic więc dziwnego, że dostępności tych samych usług oczekują również w samochodzie. Wzięcie mają szczególnie funkcje związane z bezpieczeństwem i nawigacją. Jak wskazują wyniki ankiety przeprowadzonej w 2020 r. przez Strategy&, aż 80 proc. Niemców, 90 proc. Amerykanów i 93 proc. Chińczyków chciałoby korzystać w aucie z internetowych usług w obszarze bezpieczeństwa. Na drugim miejscu plasuje się nawigacja, na którą wskazało odpowiednio 75 proc., 83 proc. i 92 proc. respondentów.

Samochody połączone z internetem już wkrótce zdobędą dominujący udział we flocie pojazdów. Jak podano w opublikowanym przez PwC w październiku 2020 r. dokumencie "Digital Auto Report", w Stanach Zjednoczonych samochody z połączeniem internetowym stanowić będą niemal jedną trzecią (32 proc.) łącznej liczby zarejestrowanych pojazdów, zaś ich udział w 2025 r. wzrośnie do 72 proc. Dane dla Europy są nieco niższe - odpowiednio na poziomie 26 proc. i 50 proc. Według tego samego źródła, samochody połączone z internetem będą niemal wszechobecne w USA w ciągu najbliższych 10 lat, a w Europie 5 lat później. Gama zaawansowanych usług rośnie dzięki integracji produktów gigantów branży technologicznej z samochodami podłączonymi do internetu. Tak wielka liczba samochodów przetwarzających informacje to łakomy kąsek dla spragnionych danych wielkich firm technologicznych.

(689x516)

W wyścigu samochodów połączonych z internetem Google bije na głowę swoich rywali z branży technologicznej. Google od lat dąży do zintegrowania swojej platformy Android Auto z pojazdami, a wiele samochodów już obecnie obsługuje CarPlay firmy Apple. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w lutym 2021 r. Google i Ford ogłosiły zawarcie sześcioletniej umowy o współpracy z Google, dzięki czemu oprogramowanie Android i systemy info-rozrywki będą dostępne w wybranych modelach pojazdów. Wydarzenie to jest przykładem trwającej obecnie ekspansji technologicznych gigantów w branży samochodów pasażerskich.

źródło: trendsfestival.com, businessinsider.com.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE