ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

NCBiR zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące przedsięwzięcia "Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym"
07.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w postępowaniu publicznym dot. przedsięwzięcia "Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym organizowanym przez NCBR. Spotkanie 9 czerwca on-line na platformie Teams.

Głównym celem przedsięwzięcia "Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" jest opracowanie i demonstracja innowacyjnej technologii uniwersalnego systemu wytwarzania i magazynowania energii do celów grzewczych w połączeniu z kogeneracją opartą o odnawialne źródła energii dla autobilansowania lokalnego systemu elektroenergetycznego.

Zamawiający w ramach postępowania publicznego związanego z przedsięwzięciem "Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" nr 88/21/PU/P63, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (dalej: NCBR) zaprasza na spotkanie informacyjne, którego celem jest szersze przedstawienie celów przedsięwzięcia i zasad udziału w postępowaniu publicznym realizowanym w formule zamówień przedkomercyjnych. W szczególności NCBR omówi oczekiwania wobec potencjalnych Wnioskodawców oraz zwróci uwagę na najważniejsze aspekty związane z procesami przygotowania wniosków o udział w przedsięwzięciu przez Wnioskodawców.

Podczas spotkania przedstawiciele NCBR przedstawią i omówią:
- zagadnienie merytoryczne przedsięwzięcia:
- cel przedsięwzięcia,
- charakterystyka lokalizacji modernizowanego systemu ciepłowniczego,
- wymagania obligatoryjne i konkursowe,
- harmonogram i etapy realizacji,
- budżet,
- zasady ujęte w umowie i regulaminie, skupiając się w szczególności na zagadnieniach:
- prawo własności intelektualnej,
- ścieżki komercjalizacji technologii,
- sposób wypłaty i zabezpieczenia zaliczek,
- warunki współpracy między stronami.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca, w godzinach 9:00 - 12:00, on-line na platformie Teams.

Warunkiem udziału w spotkaniu jest zgłoszeniu chęci udziału, dokonane drogą elektroniczną (e-mail) na adres: zuzanna.biernacka@ncbr.gov.pl w nieprzekraczalnym terminie do 8 czerwca 2021 r., godz. 10:00 oraz otrzymanie od NCBR potwierdzenia zgłoszenia. Udział w spotkaniu nie wymaga wnoszenia przez uczestników jakichkolwiek opłat.

"Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" to nowe przedsięwzięcie NCBR, które realizowane jest w formule zamówień przedkomercyjnych. W centrum programów opartych na tej nowej formule leży określone wyzwanie, które nie może zostać rozwiązane za pomocą dostępnych narzędzi i środków. Celem jest więc wypracowanie w toku prac badawczo-rozwojowych nowych rozwiązań dla konkretnie zdefiniowanego problemu. NCBR występuje w roli zamawiającego przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz definiuje wyzwanie badawcze, którego wynik będzie stanowił nowy impuls rozwojowy w sektorze rozwiązań związanych z elektrociepłownictwem.


Zostań trochę dłużej na CIRE - polecamy ciekawe analizy
 • Znak zapytania - czy wodór jest przyszłością energetyki?
 • Znak zapytania - co to jest OIRE?
 • Znak zapytania - energia z syntezy jądrowej

 • Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  KOMENTARZE ( 1 )


  Autor: prostak 07.06.2021r. 10:25
  czy ekipa jak technologia...przejściowa
  ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
  Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE