ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Czyste powietrze - wspólna sprawa
06.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ponad 2 tys. gmin (83 proc.) wyraziło chęć współpracy przy realizacji programu antysmogowego "Czyste powietrze" - czytamy w doniesieniach NFOŚiGW.

Program "Czyste powietrze", który wystartował we wrześniu 2018 roku, oprócz dopłat do termomodernizacji przewiduje wsparcie na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. Rząd zmienił również kryteria dochodowe w programie, które mają pozwolić większej liczbie osób sięgnąć po podwyższone dofinansowanie, czyli do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków. Dotychczas podpisano 1589 porozumień. Pieniądze można otrzymać na utworzenie oraz bieżące funkcjonowanie punktów informacyjno-konsultacyjnych dla mieszkańców (do 30 tys. zł). Kolejną zachętą są wyższe stawki za złożony wniosek o dofinansowanie z terenu gminy - 150 zł przy podwyższonym poziomie dofinansowania i 50 zł przy podstawowym (było odpowiednio 100 zł i 0 zł). Trzecią forma zachęt jest premiowanie najbardziej aktywnych samorządów (do 16 mln zł) ze względu na liczbę składanych wniosków.

W programie "Czyste powietrze" złożono do tej pory ponad 254 tys. wniosków o dofinansowanie na blisko 4,5 mld zł.

(1920x1083)


Ważne terminy - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina, że do 15 czerwca jest czas na zgłoszenia nowych gmin do programu "Czyste powietrze". Do 15 lipca wydłużono z kolei termin podpisywania porozumień i aneksów przez gminy, które już wcześniej wyraziły chęć skorzystania z finansowych bonusów. Na samorządy czeka w sumie ponad 100 mln zł na uruchomienie punktów informacyjno-konsultacyjnych, podwyższoną refundację kosztów za złożone wnioski i premie dla najbardziej aktywnych.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE