ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA powiększają spadki, ale prognozy popytu są pomyślne
08.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują, powiększając spadki z poprzedniej sesji. Notowane niedawno 70 USD za baryłkę - najwyższy poziom od X 2018 r. - oddala się - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 68,83 USD, niżej o 0,58 proc.

Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 71,05 USD za baryłkę, niżej o 0,62 proc.

Analitycy wskazują, że wprawdzie ceny ropy obecnie spadają, ale na rynkach jest jednak zaufanie co do lepszych perspektyw popytu na paliwa, ponieważ szczepienia przeciwko koronawirusowi znacząco przyspieszają, a mobilność rośnie.

Koncern BP przewiduje, że nastąpi silne ożywienie popytu na paliwa, zwłaszcza że ruch w dużych miastach w Europie już jest tak duży, jak przed rozpoczęciem pandemii Covid-19.

"Istnieje wiele dowodów na to, że popyt będzie silny, a amerykańscy producenci ropy z łupków zachowują dyscyplinę w dostawach" - powiedział Bernard Looney, dyrektor generalny BP.
Jego komentarze zgodne są w wypowiedziami wielu innych dyrektorów branżowych, wskazujących na silne odbicie gospodarcze w wielu krajach.

"Zwyżki cen na rynkach ropy były ostatnio zbyt szybkie, więc teraz mamy trochę realizacji zysków" - mówi tymczasem Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Nie przykładałbym zbyt dużej wagi do obecnych spadków cen. Rynek ropy nadal znajduje się w trendzie wzrostowym" - podaje.

Ropa na NYMEX w USA staniała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,6 proc. Podobny spadek notowań miała Brent na ICE.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE