ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

CSE "Światowid" w Elblągu inwestuje w zieloną energię
08.06.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na dachu budynku Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna. Inwestycja ma pokryć dzienne zapotrzebowanie placówki na prąd.

- Montaż paneli fotowoltaicznych jest naszym kolejnym krokiem w stronę troski i ochrony środowiska naturalnego, ale i szukania oszczędności w funkcjonowaniu placówki - powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. - Realizacja projektu "Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu" pozwoliła nam zamontować 84 panele fotowoltaiczne o mocy 25 kW na dachu budynku gdzie występuje największe nasłonecznienie - dodał Antoni Czyżyk.

Panele fotowoltaiczne energię elektryczną zaczęły produkować w poniedziałek (7 czerwca) wtedy też stały się w pełni funkcjonalne. Urządzenia zostały podłączone do centrali i wszystkich systemów instytucji. CSE "Światowid" w Elblągu zgłosił także do Energa-Operator SA fakt produkcji własnego prądu.

(1512x950)

- Prąd ten będzie do wykorzystania w całym budynku "Światowida" i będzie pierwszym źródłem prądu dla wszystkich systemów i urządzeń. Nie można jednak liczyć, że panele zastąpią nam prąd z sieci energetycznej - tłumaczy Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. W naszej placówce mieszczą się trzy sale kinowe, ilość i częstotliwość seansów przekracza możliwości wytwórcze paneli.

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu jest pierwszą instytucją kultury w mieście, która w ramach realizacji projektu "postawiła" na OZE. Inwestycja została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Projekt pn. "Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu jest finansowany z Funduszy Europejskich ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

źródło: swiatowid.elblag.pl

Zostań nieco dłużej na CIRE - polecamy ciekawe analizy
 • Analiza - Sprawa kopalni Turów blamażem Trybunału Sprawiedliwości UE?
 • Analiza - niedobory litu i kobaltu w elektromobilności
 • Analiza - wodór i przyszłość energetyki


 • Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  KOMENTARZE ( 1 )


  Autor: Mariusz z Gorzowa 09.06.2021r. 08:01
  I bardzo dobrze!
  ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
  Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE