ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA powróciły do poziomu powyżej 70 USD/b
09.06.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku powróciły do poziomu powyżej 70 USD za baryłkę po kolejnym spadku jej amerykańskich zapasów - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 70,43 USD, wyżej o 0,54 proc. Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 72,60 USD za baryłkę, wyżej o 0,53 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał we wtorkowym raporcie, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 2,11 mln baryłek. Zapasy ropy w Cushing - hubie paliwowym w USA - zmniejszyły się zaś o 420 tys. baryłek - wynika z danych API.

Koncern BP przewiduje, że nastąpi silne ożywienie popytu na paliwa, zwłaszcza że ruch w dużych miastach m.in. w Europie już jest tak duży, jak przed rozpoczęciem pandemii Covid-19. Dyrektorzy branżowi innych firm związanych z rynkami paliwowymi również zwracają uwagę na silne odbicie gospodarcze w wielu krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Chinach, co zwiększa zapotrzebowanie na ropę.

Departament Stanu USA poluzował ostrzeżenia dotyczące podróży amerykańskich obywateli po świecie, co może utorować drogę do większej liczby podróży lotniczych. Tymczasem zostały poczynione postępy w prowadzonych rozmowach nuklearnych światowych mocarstw z Iranem.
Wznowienie porozumienia nuklearnego z 2015 r. może doprowadzić do złagodzenia amerykańskich sankcji na Iran i zwiększenia przepływu irańskiej ropy na światowe rynki paliw.

Ropa na NYMEX w USA zyskała na zakończenie poprzedniej sesji 1,2 proc. i była wyceniana najwyżej od X 2018 r. Wzrost notowań o 1 proc. zanotowała Brent na ICE.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE