ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pionierskie testy mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Gdyni
10.06.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W Gdyni rozpoczęto w środę testy pierwszej w Polsce, mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, pobierającej energię z trakcji trolejbusowej. To prekursorskie rozwiązanie także w skali europejskiej.

"To kolejne rozwiązanie z zakresu innowacyjnej elektromobilności w naszym mieście. Wdrażamy do testowania stację ładowania, która jest mobilna tzn. nie wymaga trwałego związania z gruntem i łatwo jest ją przemieścić w inne miejsce. W taki sposób możemy sprawdzić, czy wybór lokalizacji jest dobry i czy rzeczywiście będzie odpowiadał w przyszłości na potrzeby mieszkańców" - powiedziała w środę na konferencji prasowej w bazie Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Mobilna stacja ładowania pojazdów elektrycznych jest bezpieczna. Urządzenie ma specjalną podstawę, która uniemożliwia jej przewrócenie.

"Stację ładowania można dowolnie przemieszczać w granicach miasta, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z trakcją trolejbusową, a jej zasilanie będziemy mieć z energii odzyskanej w czasie hamowania pojazdów" - dodała Gruszecka-Spychała.

(1082x600)

Podkreśliła, że jest to rozwiązanie "unikatowe nie tylko na skalę Polską, ale też europejską".
Zastępca prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej (PKT) w Gdyni Tomasz Labuda zaznaczył, że mobilna stacja ładowania pojazdów elektrycznych może być podłączona nie tylko do sieci trakcyjnej trolejbusowej, ale także tramwajowej. Może też współpracować z fotowoltaiką.

Urządzenie posiada m.in. zasobnik energii w postaci baterii, która była wcześniej eksploatowana w pojeździe trolejbusowym.

Testowanie mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, prowadzone przez gdyńskie PKT, ma trwać ok. pół roku.

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE