ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA w dół po silnym wzroście amerykańskich zapasów benzyny
10.06.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i są poniżej 70 USD za baryłkę w reakcji na silny wzrost amerykańskich zapasów benzyny - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 68,44 USD, niżej o 0,74 proc. Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 71,65 USD za baryłkę, niżej o 0,79 proc.

Departament Energii (DoE) podał w swoim najnowszym raporcie, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 5,24 mln baryłek, czyli o 1,1 proc. do 474 mln baryłek.

Jednak zapasy benzyny wzrosły w tym czasie aż o 7,05 mln baryłek, czyli o 3 proc. do 241 mln baryłek. To najmocniejszy wzrost tych zapasów od IV 2020 r.

Analitycy wskazują, że amerykańskie rafinerie zwiększając produkcję, aby sprostać spodziewanemu wzrostowi zapotrzebowania na paliwa podczas sezonu letniego, "zalały" kraj benzyną.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły z kolei w USA o 4,41 mln baryłek, czyli o 3,3 proc. do 137,2 mln baryłek - podał DoE.

Na rynkach panują jednak opinie, że jest mało prawdopodobne, aby jeden tydzień wzrostu zapasów produktów rafineryjnych w USA zakłócił szersze ożywienie na rynkach paliw, które wzmacnia mocne odbicie popytu - od Chin po kraje Europy.
Odrodzenie się pandemii Covid-19 w niektórych państwach Azji, a szczególnie w Indiach, nieco przyhamowało globalne ożywienie, ale widać pierwsze oznaki poprawy sytuacji zdrowotnej w tym regionie.

"Wzrost zapasów benzyny w USA w ub. tygodniu prawdopodobnie będzie +wydarzeniem jednorazowym+ i na pewno zmniejszą się one podczas sezonu wakacyjnych wyjazdów" - mówi Wayne Gordon, strateg UBS Wealth Management.

"Nadal będziemy obserwować stopniową poprawę po stronie mobilności, nie tylko w USA, ale także w Europie" - dodaje.

Ropa na NYMEX na zakończenie poprzedniej sesji staniała o 0,1 proc. Brent na ICE zakończyła poprzedni dzień handlu bez zmian.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE