ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny partner Rosnieftu przy megaprojekcie naftowym w Arktyce
11.06.2021r. 00:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Konsorcjum w skład którego wchodzą spółki traderskie Vitol oraz Mercantile & Maritime Energy podpisało porozumienie z Rosnieftem dotyczące warunków zakupu 5 proc. udziałów w arktycznym megaprojekcie naftowym Wostok Oil - informuje "BiznesAlert.pl".

Pod koniec 2020 r. umowę na zakup 10 proc. akcji w tym projekcie podpisała szwajcarska Trafigura.

Umowa potwierdza zamiary konsorcjum nabycia udziałów w projekcie Wostok Oil i określa główne warunki transakcji. Zamknięcie transakcji jest spodziewane po otrzymaniu przez strony niezbędnych zgód regulacyjnych i korporacyjnych.

Podczas podpisania dokumentów głos zabrał prezes Rosnieftu, Igor Sieczin
"Umowa jest oparta na udanej długoterminowej współpracy z Vitol i Mercantile & Maritime. Potencjał surowcowy projektu Wostok Oil, wysoka jakość ropy naftowej oraz jej model ekonomiczny sprawiają, że projekt jest jednym z najatrakcyjniejszych obiektów do inwestowania w światowym przemyśle energetycznym, co potwierdza duże zainteresowanie nim dużych światowych firm oraz oceny wiodących banków inwestycyjnych. Projekt bez wątpienia zainteresuje firmy specjalizujące się w dostawach surowców, handlu i logistyce posiadające rozbudowaną bazę klientów i kanały dystrybucji na całym świecie oraz uwzględniające przyszłe zapotrzebowanie na dostawy "zielonej" ropy" - powiedział Sieczin.

Potencjał wydobycia węglowodorów projektu Wostok Oil może osiągnąć 115 mln ton rocznie, po trzeciej fazie zagospodarowania projektu czyli od połowy lat 30. Rosnieft szacuje bazę surowcową Wostok Oil na ponad 6 mld ton węglowodorów. Projekt charakteryzuje się lekką ropą o wyjątkowo niskiej zawartości siarki (0,01-0,04 proc.) co pozwoli osiągnąć wysoką premie w stosunku do benchmarkowego gatunku ropy Brent. Transport ropy będzie się odbywał przy wykorzystaniu Północnej Drogi Morskiej - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Rosnieft , BiznesAlert
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE