ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA tanieje. Prognozy popytu są pomyślne, ale nie wspomagają notowań
11.06.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują, ale starają się utrzymać powyżej 70 USD za baryłkę. Wprawdzie prognozy zapotrzebowania na surowiec są pomyślne, ale na razie nie wspiera to notowań ropy - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 70,13 USD, niżej o 0,23 proc. Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 72,36 USD za baryłkę, niżej o 0,21 proc.

Obraz popytu na ropę pozostaje pozytywny - rośnie ruch drogowy w Stanach Zjednoczonych oraz niektórych krajach Europy i powrócił on już prawie do poziomów sprzed pandemii Covid-19. Kraje OPEC przewidują z kolei, że globalne ożywienie popytu na paliwa nabierze mocy w II połowie roku.

Analitycy Goldman Sachs wskazują zaś, że poprawia się popyt na paliwo do silników odrzutowych wraz ze wznawianiem większej części lotów i postępem szczepień na Covid-19, co zachęci turystów do aktywniejszego zagranicznego wypoczynku.

"Oczekiwania dotyczące odbicia popytu na paliwa na półkuli zachodniej zostały już w pełni wycenione na rynkach, więc następny krok do góry - jeśli chodzi o notowania ropy, może nie być taki prosty" - ocenia Vandana Hati, współzałożycielka firmy konsultingowej Vanda Insights.
"Z kolei rynkowe +byki+ postanowiły nie martwić się powrotem na rynki irańskiej ropy, dopóki to się nie stanie faktem" - dodaje.

Ropa na NYMEX na zakończenie poprzedniej sesji zyskała 0,5 proc. i była wyceniana najwyżej od X 2018 r. Brent na ICE zdrożała o 0,4 proc.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE