ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Duży projekt solarny dołączy do kompleksu elektrowni wiatrowych przy holenderskiej zaporze
11.06.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Holenderska Agencja Nieruchomości Rządu Centralnego (Rijksvastgoedbedrijf - RVB) zatwierdziła budowę elektrowni słonecznej na skalę użytkową na 40-hektarowej powierzchni w Windpark Krammer, kompleksie elektrowni wiatrowych o mocy 102 MW położonym w Philipsdam w Krammersluizen. Projekt ma mieć moc do 50 MW i zostanie oddany do użytku w 2023 roku.

Spółdzielnie energetyczne Zeeuwind i Deltawind rozwijają elektrownię, pierwszy z 10 projektów energii odnawialnej, które mają zostać zbudowane na terenie rządowym w ramach programu Hernieuwbare energie op Rijksareaal (Energia odnawialna na gruntach publicznych), który jest realizowany we współpracy z państwowym RijkSdienst voor Agencja Ondernemend Nederland (RVO), która zarządza programem dotacji na czyste źródła energii, oraz Rijkswaterstaat - holenderska agencja gospodarki wodnej, podlegająca Ministerstwu Infrastruktury i Gospodarki Wodnej.

Elektrownia słoneczna będzie zlokalizowana w pobliżu parku wiatrowego, w którym znajdują się 34 turbiny wiatrowe o mocy 3 MW każda oraz śluza, która zapobiega wymianie między słodkowodnym Volkerak a słonawą wodą Oosterschelde.

Oczekuje się, że elektrownia słoneczna będzie miała moc do 50 MW, a działalność komercyjna ma rozpocząć się w 2023 r. Prawdopodobnie zostanie podłączona do tego samego punktu przyłączenia, co kompleks wiatrowy. Holenderskie stowarzyszenie energii słonecznej Holland Solar, organizacja handlu energią wiatrową NWEA i stowarzyszenie spółdzielni energetycznych Energie Samen określiły niedawno modelową umowę, która ma pomóc właścicielom dużych elektrowni wiatrowych i słonecznych współdzielić ten sam punkt przyłączenia aby uniknąć bieżących problemów z przepustowością sieci.
Holandia oferuje ogromny potencjał dla pływającej fotowoltaiki, ponieważ ma do wykorzystania około 52 000 hektarów płytkich powierzchni wód śródlądowych. Holenderska Fundacja Badań Stosowanych Wody (STOWA) opublikowała niedawno wytyczne i narzędzia dla firm zainteresowanych rozwojem pływających projektów fotowoltaicznych w całym bogatym w wodę kraju.

Źródło: PV-Magazine

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE