ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Efekt superbohatera. "E-rower daje moc"
20.06.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kiedy pojawiły się na rynku, korzystali z nich przede wszystkim seniorzy. Dziś rowery elektryczne to nie tylko stały element miejskiego krajobrazu, ale także popularna forma transportu dla tych, którzy są w terenie.

E-rower sam nas niesie
Na pierwszy rzut oka e-rower wygląda niemal identycznie jak tradycyjny jednoślad. Jest napędzany siłą mięśni, ale posiada także silnik elektryczny, który w znacznym stopniu wspiera rowerzystę. Ten silnik daje dodatkową moc, taką jaką moją superbohaterowie. Teoretycznie powinniśmy jej nie czuć, ona ma nas nieść sama.

Po mieście, w terenie, nawet na torze
Jeżdżąc w plenerze na rowerze z akumulatorem podejmujemy niemal ten sam wysiłek, jaki musimy podjąć jeżdżąc na zwykłym jednośladzie. Ale możliwości, jakie mamy, są znacznie większe. Przede wszystkim musimy zastanowić się, gdzie będziemy e-rowerem jeździć. Jeśli w mieście - szukajmy modelu miejskiego, jeśli planujemy wycieczki - sprawdźmy rowery trekkingowe albo górskie. A jeśli chcemy się - nazwijmy to "ścigać" - wybierzmy kolarkę. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, przetestujmy dany model.

(150x100)

Wszystko o napędzie
Prawo o ruchu drogowym mówi, że rower jest to pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m, poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem. Może być on wyposażony w napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V i o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Jeśli chodzi o umiejscowienie silnika to może on znajdować się przy przednim kole, ale to rozwiązanie powoli odchodzi do lamusa. Najbardziej popularny jest napęd przy pedałach, a trzecie rozwiązanie - stosowane w rowerach miejskich - to napęd w tylnym kole.

Bogusław Sobczak zaznacza także, że elementy napędowe oraz bateria mają swoją wagę więc e-rower zawsze będzie cięższy od roweru analogowego ze względu na komponenty. - Musimy liczyć się z tym, że w przypadku roweru miejskiego będzie to ok. 5 kg, górskiego - nawet do 7 kg więcej.

źródło: polskieradio.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE