ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Zielony Zwrot Taurona w Bytomiu
22.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

Tauron wymieni w Bytomiu blisko 8 tys. lamp ulicznych. Dzięki temu miasto oświetlone będzie w sposób ekologiczny i energooszczędny. Tauron Nowe Technologie podpisał z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów umowę dotyczącą wymiany 7,6 tys. przestarzałych sodowych lamp ulicznych na nowoczesne lampy typu LED.

"Dotychczas przeprowadziliśmy pełną modernizację oświetlenia w 20 gminach na naszym obszarze dystrybucyjnym. Nowoczesne oprawy LED w połączeniu z inteligentnym sterowaniem oświetleniem sprawią, że miasto będzie płaciło zdecydowanie niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej, nawet o 70 proc." - mówi Artur Warzocha, prezes zarządu Tauron Nowe Technologie. "Dodatkowo oświetlenie montowane w Bytomiu może działać w technologii SMART, co oznacza, że instalację można wyposażyć w specjalne urządzenia, które dostosowywać będą natężenie światła do konkretnych warunków atmosferycznych" - dodaje Warzocha.

Nie bez znaczenia pozostają także kwestie bezpieczeństwa i dbałości o środowisko - w przypadku uszkodzenia oprawy ledowej nie ma ryzyka emisji niebezpiecznych substancji chemicznych do atmosfery. Podczas modernizacji z bytomskich ulic zniknie też część starych, betonowych słupów. Zostaną one zastąpione estetycznymi i wytrzymałymi zamiennikami.

"Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo mieszkańców. Zawsze proponujemy naszym partnerom takie rozwiązania, które są przede wszystkim korzystne dla społeczeństwa, ułatwiają życie i poprawiają komfort poruszania się w przestrzeni publicznej. Ale rozmawiamy też o korzyściach dla gminnego budżetu. Pamiętajmy, że nasza spółka działa w obszarze usług publicznych. To zobowiązuje nas do oferowania usług najwyższej jakości" - mówi prezes Tauron Nowe Technologie.

Bytom od 2019 roku prowadzi wymianę przestarzałego oświetlenia ledowego. Łącznie oświetlany jest przez 10 tys. lamp. Dzięki umowie z Tauronem wszystkie lampy zostaną wymienione do końca roku. "Jesteśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, w których wymienione zostaną wszystkie oprawy oświetleniowe. To inwestycja, która nie tylko poprawi jakość oświetlenia na miejskich drogach, ale również wpłynie na znaczne oszczędności " - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Wszystkie oprawy, które pojawią się niebawem na bytomskich ulicach, będą posiadać identyczne obudowy dla zachowania spójności architektonicznej. Natomiast, ze względów funkcjonalnych projektanci systemu zastosowali kilka typów optyki oraz mocy opraw. Nowe lampy emitują światło ciepłe o temperaturze barwowej w przedziale 3800-4000 K - przyjemne w odbiorze, a jednocześnie zachowujące wysoki stopień oddawania barw.

Jak dotąd Tauron przeprowadził pełną modernizację oświetlenia w 20 gminach ze swojego obszaru dystrybucyjnego. Wymiana opraw w Bytomiu jest jednak pierwszą tego typu inwestycją na terenie województwa śląskiego.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE