ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Paczki i posiłki dla seniorów od Caritas i Gaz-System
29.06.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Gaz-System wspólnie z Caritas Polska wystartował z ogólnopolskim programem wsparcia dla osób starszych. Spółka przeznaczyła ponad pół miliona złotych na zakup posiłków oraz Paczek Życia, które będą rozprowadzone przez placówki Caritas oraz parafie. Wsparciem zostanie objętych łącznie 1,6 tys. osób.


Pomoc będzie przeznaczona dla osób w wieku 60+, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, braku samodzielności, niepełnosprawności. Obejmie mieszkańców 64 gmin w 10 województwach, w których Gaz-System eksploatuje istniejącą sieć gazową i realizuje inwestycje.

W ostatnich dwóch latach wiele osób starszych samotnie zmagało się z pandemią, więc podjęliśmy decyzję o skierowaniu naszej pomocy do seniorów, mieszkających na terenach, gdzie działa Gaz-System. Bezpłatne posiłki, bony żywieniowe oraz Koperta Życia mają za zadanie pomóc w najtrudniejszych chwilach. Współpraca z Caritas przy rozdziale tej pomocy dla najbardziej potrzebujących jest dla nas bardzo cenna - powiedział Tomasz Stępień, prezes Gaz-System.

Seniorzy to grupa, którą otaczamy szczególną troską, nie tylko w czasie pandemii. Osobom starszym, często schorowanym, w wielu przypadkach pomoc jest po prostu niezbędna. Bardzo się cieszę, że spółka Gaz-System okazała tak wielką wrażliwość na ich potrzeby i dziękuję za współpracę przy realizacji tego projektu - podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Uczestników projektu wskazały Caritas diecezjalne, otaczające na co dzień opieką seniorów, m.in. za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas - wyjaśnia Monika Figiel, koordynatorka projektów senioralnych w Caritas Polska - Są to seniorzy w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej, a w przypadku osób wytypowanych do korzystania z obiadów - mający trudności w samodzielnym przygotowaniu ciepłego posiłku.

Podopieczni Caritas otrzymają wsparcie w postaci paczek zawierających m.in. bony zakupowe, bądź wydawanych przez trzy miesiące bezpłatnych, dwudaniowych posiłków.

Dystrybucja posiłków i paczek będzie prowadzona za pośrednictwem 10 diecezjalnych placówek Caritas i parafii. W projekcie wezmą udział ośrodki Caritas z Gdańska, Przemyśla, Szczecina, Opola, Sosnowca, Torunia, Zielonej Góry, Ełku, Łomży, a także Caritas Polska, która włączy do niego grupę seniorów z Warszawy.

Co jest w Paczce Życia?

W ramach projektu 800 seniorów otrzyma Paczkę Życia zawierającą:

- bony zakupowe o wartości 100 zł (do zrealizowania w popularnych sklepach spożywczych, AGD, RTV i innych);
- Kopertę Życia Caritas z kartą informacyjną, która po wpisaniu danych na temat stanu zdrowia seniora i umieszczeniu w dostępnym miejscu (np. w lodówce) może pomóc służbom medycznym w przypadku nagłej interwencji;
- środki ochrony osobistej (maseczki, żel antybakteryjny).

Wszystko to znajdzie się w pudełku, które seniorzy będą mogli wykorzystać do przechowywania pamiątek.

Kolejnych 800 osób przez 3 miesiące, dwa razy w tygodniu, będzie korzystało z ciepłych, dwudaniowych posiłków, dowożonych do domu. Seniorzy otrzymujący posiłki dostaną również Kopertę Życia Caritas, żel antywirusowy do dezynfekcji rąk oraz maseczki jednorazowe.
Gaz-System
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE