ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Młodzi konstruktorzy i programiści budowali z Energą
01.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Projektowali, konstruowali, programowali i wykorzystali do celów naukowych modele statków budowanych z klocków. Takimi osiągnięciami mogą się pochwalić uczniowie Szkoły Podstawowej w Bierkowie, biorący udział w nowym projekcie, którego mecenasem głównym jest Energa z Grupy ORLEN.

W Szkole Podstawowej w Bierkowie w gminie Słupsk zakończono realizowany w bieżącym roku szkolnym projekt, w ramach którego uczniowie budowali modele pływające z zestawów klocków edukacyjnych służących do aktywnej nauki i rozwoju młodego człowieka. Mali konstruktorzy pod okiem pedagogów zbudowali cztery obiekty: statek badawczy, statek ratunkowy i dwa statki do zadań specjalnych. Następnie zaprogramowali je w wirtualnym języku Scratch w taki sposób, aby obiekty poruszały się w określony sposób.Wykonane przez uczniów modele jednostek pływających w finałowej części projektu znalazły również zastosowanie w praktyce. Posłużyły do oczyszczania stawu znajdującego się w sąsiedztwie szkoły. Ponadto na poszczególnych modelach umieszczone zostały kamery, które umożliwiły młodzieży badanie podwodnego świata.

- Obserwowałem z uczniami ten stawek przez okno i stwierdziłem, że warto będzie wykorzystać jego potencjał. Okazało się, że 50 metrów od szkoły istnieje niewiarygodnie piękny świat, którego faunę i florę mogliśmy zbadać dzięki wykorzystaniu statków, jakie zbudowali uczniowie, i podwodnej kamery - mówi Piotr Ceranowski, nauczyciel informatyki ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie. - Nie wspominając już o tym, ile nasi uczniowie mogli się podczas realizacji tego projektu nauczyć. Budowanie robotów z klocków to nie tylko zabawa.To także sposób na rozwijanie pomysłowości i wyobraźni, a przy okazji poznali też podstawy programowania- dodaje.To jednak nie koniec korzyści płynących z projektu. Uczniowie przygotowali leksykon roślinności stawu w Bierkowie, a także wykaz okazów żywych, zamieszkujących podwodny świat niewielkiego zbiornika. Leksykon został opublikowany w prasie lokalnej w dwóch językach - polskim i angielskim. Ponadto w najbliższym czasie zorganizowane zostaną regaty zbudowanych przez dzieci jednostek pływających.

- W szkole w Bierkowie projekt się zakończył, ale zasięg jego efektów może być szerszy niż się tego spodziewaliśmy. Placówka, która brała w nim udział chce podzielić się "dobrą praktyką" z innymi szkołami. Zostanie on przedstawiony w prasie, radiu oraz telewizji i być może zainspiruje kolejne placówki - zaznacza dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi.Najpopularniejszy artykuł ostatnich dni
Najczęściej komentowany artykuł w tym tygodniu
Najważniejszy komunikat, warto przekazać znajomym

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE