ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Grupie Tauron podpisano porozumienie generalne
15.07.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Dokument ma poprawić efektywność biznesową organizacji. Porozumienie ma regulować zasady współpracy pomiędzy podmiotem zarządzającym, a 26 spółkami wchodzącymi w skład Grupy Tauron.

Porozumienie pomiędzy Tauron Polska Energia, a 26 spółkami Grupy zostało podpisane w czwartek 15 lipca w Tauron Arenie Kraków. Głównym celem Porozumienia jest zapewnienie realizacji strategii firmy przez wszystkie podmioty wchodzące w jej skład. Porozumienie dotyczy: optymalizacji podejmowania decyzji strategicznych, zapewnienia sprawnego przepływu informacji w Grupie Tauron, ograniczenia konkurencji wewnętrznej, zapewnienia bezpieczeństwa przepływu informacji.

Polska gospodarka, w tym polski sektor energetyczny, przechodzi przez fazę głębokich i dynamicznych zmian. Dzięki porozumieniu generalnemu Tauron jako korporacja zatrudniająca 26 tys. pracowników usprawni procesy zarządcze, ułatwi i skróci proces podejmowania decyzji, co poprawi naszą elastyczność i łatwość dostosowywania się do transformującej gospodarki - wyjaśnia podjętą zmianę Paweł Strączyński, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Porozumienie określa na nowo zasady współpracy w Grupie Tauron, co poprawi efektywność procesu zarządczego.

Tauron Polska Energia jest spółką dominującą w Grupie Tauron - jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 19 mld zł oraz zatrudniającym 26 tys. pracowników.
Grupa Tauron dostarcza ponad 51 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,6 mln klientów końcowych, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą w kraju oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Holding kontroluje ok. 29 proc. polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego.

Grupa Tauron angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

(5184x2912)

Czytaj również:
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antytayron 15.07.2021r. 19:09
problem w tym, iż porozumienie zakłada wzrost przeciętnego wynagrodzenia. Będą wiec osoby, które dostaną prawie nic,... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 15-07-2021r. 21:36 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ciekawe_czy_znowu_ocenzurowany 16.07.2021r. 08:16
Brzmi jak kopia rozwiązania z największej grupy energetycznej...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: John 16.07.2021r. 09:30
PGE "kopiuj" - Tauron "wklej". Cóż za genialne porozumienie. Po co? Na co? Tego nie wiedzą, ale... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE