ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

wGospodarce.pl: Czesi pod wrażeniem obrony kopalni Turów przez PGE
16.07.2021r. 10:00

'Świetna robota" - tak czeski portal Newton Media, który specjalizuje się w analizach działań medialnych w Europie Środkowo-Wschodniej, podsumował działania komunikacyjne PGE w sprawie polsko-czeskiego konfliktu związanego z kopalnią Turów.

W tekście cytowanym przez portal wGospodarce.pl, a zamieszczonym na newtonemedia.cz zatytułowanym "Spór o kopalnię Turów - Polacy boją się bezrobocia, Czesi boją się spadku wód gruntowych" autorzy przeanalizowali wszystkie publikacje jakie ukazały się na ten temat w środkach masowego przekazu w Czechach, w Polsce i w Niemczech.

Czescy analitycy obliczyli i z uznaniem ogłosili, że najbardziej aktywną stroną w argumentowaniu swoich racji jest dział komunikacji PGE oraz minister klimatu Michał Kurtyka.

Najaktywniejszym działem prasowym w Polsce jest dział mediów koncernu Polska Grupa Energetyczna (PGE), który wykonał "świetną" robotę. Przedstawiciele grupy wspólnie dominują w polskich mediach nad wszystkimi innymi podmiotami z wyjątkiem ministra Kurtyki. Urzędnicy PGE pojawiali się nawet w mediach ośmiokrotnie częściej niż najczęściej cytowany lokalny polityk, burmistrz Bogatyni - czytamy w analizie Newton Media.

Czesi podkreślają, że dzięki zaangażowaniu PGE przebija się do powszechnej świadomości jak ważną strategicznie dla Polski jest kopalnia i elektrownia Turów i że jej ewentualne zamknięcie spowoduje "zagrożenie dla zatrudnienia i utrata bezpieczeństwa energetycznego całej Polski".

Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie zawsze spór Turów budził takie emocje, mimo iż od dawna tlił się on między Polską i Czechami. Newton media zauważa, że... "Polskie media od dawna wykazują stosunkowo niewielkie zainteresowanie sprawą Turowa. Kiedy w sierpniu 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie na Turowie między Andrejem Babisem, Richardem Brabecem i ich polskimi odpowiednikami Mateuszem Morawieckim i Michałem Kurtyką, polskie media poświęciły tylko jedną trzecią uwagi mediom czeskim, podobnie jak media czeskie. Punkt zwrotny nastąpił w lutym tego roku, kiedy Czechy pozwały Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Od tego czasu polskie media poświęciły sprawie czterokrotnie więcej uwagi niż czeskie. Z kolei niemieckie media konsekwentnie wykazują najniższe zainteresowanie ze wszystkich trzech zainteresowanych krajów".

Wynika z tego niezbicie, że aktywność komunikacyjna PGE jest jak najbardziej pożądana, bo dzięki niej argumenty polskiej strony mogą wreszcie zostać usłyszane także poza naszymi granicami. W tym miejscu warto przypomnieć, że jeszcze niedawno kilku polityków i byłych menedżerów zarzucało Spółce, że niepotrzebnie angażuje się medialnie w spór o Turów.
Reakcja Czechów pokazuje niezbicie, że krytycy działań komunikacyjnych PGE bardzo się mylili.


źródło: wGospodarce.pl & newtonemedia.czInne tematy czytane dziś na CIRE

PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE