ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA rosną po największej wyprzedaży od września
20.07.2021r. 10:00

www.cire.pl
Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw idzie w górę, natomiast w poniedziałek jej cena zanotowała największy spadek od września 2020 r. Analitycy oczekują jednak, że niska podaż surowca może doprowadzić do wzrostu cen. Niewielki wzrost zaliczyła też cena miedzi.


Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 67,33 USD, wyżej o 1,04 proc. Cena WTI spadła podczas poprzedniej sesji o 7,5 proc. - najwięcej od prawie roku.

Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 69,50 USD za baryłkę, wyżej o 1,25 proc. W poniedziałek cena Brent poszła w dół o 6,8 proc., co było największym spadkiem od marca. Brent była na najniższym poziomie od maja.

"W perspektywie krótkoterminowej wciąż istnieje prawdopodobieństwo dużych spadków. W dłuższej perspektywie wariant Delta może spowolnić globalne ożywienie" - powiedział Jeffrey Halley, analityk z Oanda Asia Pacific.

"Wyprzedaż była w dużej mierze spowodowana obawami skoncentrowanymi na wariancie Delta i otoczeniu makro, a nie ponownym przemyśleniem perspektyw dla fundamentów na rynku ropy" - ocenili w raporcie RBC Capital Markets.

Analitycy RBC wskazywali, że wskaźniki wysokiej częstotliwości pokazały, że rezerwacje w restauracjach na weekend w Stanach Zjednoczonych, największym światowym konsumencie ropy naftowej, były na poziomie sprzed pandemii, podczas gdy loty krajowe były na najwyższym poziomie od początku pandemii.
Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy spoza OPEC osiągnęli w niedzielę porozumienie o zwiększeniu od sierpnia wydobycia o 400 tys. baryłek dziennie.

Na niedzielnym spotkaniu ministrów państw członkowskich Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i krajów z nią współpracujących (OPEC plus) postanowiono też zwiększyć limity wydobycia ustalone dla Iraku, Kuwejtu, Rosji, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Miedź na giełdzie metali w Londynie w dostawach 3-miesięcznych rośnie o 0,5 proc. do 9.268 USD za tonę.

"Awersja do ryzyka dominuje na rynku, ponieważ wzrosła niepewność co do perspektyw dla wzrostu gospodarczego na świecie. Tymczasem ceny miedzi mogą być pod presją, ponieważ Chiny przygotowują się do uwolnienia kolejnej partii rezerw metali" - napisano w raporcie Jinrui Futures.
Nowe tematy dodane w tym tygodniu na CIRE

Wszystko o FIT for 55

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE