ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE: Gaz-System rozpoczął badanie zapotrzebowania rynku na zdolność przyrostową
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System rozpoczął badanie zapotrzebowania rynku na zdolność przyrostową pomiędzy polskim i sąsiadującymi z naszym krajem systemami przesyłowymi - podał Urząd Regulacji Energetyki. Zainteresowani mogą składać zgłoszenia do 30 sierpnia - dodano.

"Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System rozpoczął trzecie niewiążące badanie zapotrzebowania rynku na zdolność przyrostową pomiędzy polskim i sąsiadującymi z naszym krajem systemami przesyłowymi. Procedura incremental przeprowadzana jest nie rzadziej niż raz na dwa lata"- poinformował w środowej informacji prasowej Urząd Regulacji Energetyki.

Jak podał URE, do 30 sierpnia 2021 r. zainteresowani użytkownicy sieci proszeni są o złożenie za pośrednictwem Platformy GSA, niewiążących zgłoszeń zapotrzebowania na zdolność przyrostową.

"Na podstawie otrzymanych w ramach tej procedury zgłoszeń Gaz-System i operatorzy sąsiadujących z Polską systemów przesyłowych opracują wspólne sprawozdania z oceny zapotrzebowania rynku dla wszystkich punktów połączeń międzysystemowych" - przekazał URE.

Jak dodano, w ten sposób oszacowane zostanie potencjalne zapotrzebowanie na zdolność przyrostową w ramach danego systemu wejścia-wyjścia i wskazane zostanie, czy należy zainicjować projekt zdolności przyrostowej.
URE przekazał, że sprawozdania z oceny zapotrzebowania rynku zostaną opublikowane do 25 października 2021 r. na stronach internetowych operatorów systemów przesyłowych.

Urząd wyjaśnił, że "zdolność przyrostowa", która może powstać w wyniku realizacji procedury incremental oznacza zwiększenie przepustowości technicznej w istniejących punktach połączeń międzysystemowych; utworzenie nowego punktu połączenia międzysystemowego lub nowych punktów połączeń międzysystemowych oraz udostępnienie fizycznych rewersów na połączeniach międzysystemowych, które nie były wcześniej oferowane.

Czytaj również:


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE