ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

14 mln zł na polskie prace nad zaawansowanymi technologiami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych następnej generacji
22.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa firma Aptiv, z oddziałami w Polsce, która opracowuje zaawansowane technologie dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, otrzymała grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 14 mln zł trafi na dalsze prace nad zaawansowanymi technologiami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych następnej generacji.

Aptiv to amerykańska firma technologiczna związana z branżą motoryzacyjną. Ma swoje zakłady produkcyjne w Gdańsku i Jeleśni oraz działające od 2000 roku Centrum Techniczne w Krakowie. Firma wytwarza zaawansowane technologicznie produkty wspierające jazdę autonomiczną, m.in. kamery czy komputery pokładowe, a także radia i panele sterownicze do samochodów. Aptiv opracowuje także bezpieczne i ekologiczne rozwiązania, które umożliwią bardziej zrównoważoną mobilność.

Teraz firma chwali się, że otrzymała grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To 14 mln zł, które pozwolą jej przyspieszyć prace nad zaawansowanymi technologiami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych następnej generacji. Pieniądze trafią na realizację projektu o łącznym budżecie 31 mln zł.

Pierwszy z czterech etapów projektu, czyli badania przemysłowe, został już przeprowadzony. - Spółka poczyniła istotne postępy w opracowaniu inteligentnego modułu centralnego ze zintegrowanym, bezpiecznym modułem komunikacyjnym, specjalistycznego modułu komunikacyjnego do połączenia pojazdu z inteligentną siecią energetyczną oraz bezkluczykowego systemu dostępu do pojazdu. Te zaawansowane technologie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej pojazdów elektrycznych - informuje Aptiv w swoim komunikacie.

Pierwsze wyniki dowiodły, że moduły mogą zapewnić znaczącą oszczędność energii, obniżając zużycia prądu czuwania modułów o 50 proc., co w skali całego pojazdu oznacza obniżenie zużycia prądu czuwania o ok. 8-10 proc.

- Dzięki grantowi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyspieszamy prace nad innowacyjnymi technologiami, w bezpieczny sposób łączącymi pojazdy hybrydowe i elektryczne następnej generacji z siecią energetyczną, realizując w ten sposób naszą misję zapewnienia mobilności cechującej się większym bezpieczeństwem, ekologią i łącznością - mówi Grzegorz Gutmajer, Regional Engineering Director w Aptiv.

Projekt prowadzi zespół Aptiv ds. badań i rozwoju w krakowskim Centrum Technicznym. Pracuje tam ponad 2 tys. inżynierów i 900 specjalistów korporacyjnych. "To jedno z największych i najbardziej innowacyjnych laboratoriów R&D firmy na świecie. Powstały w nim m.in. pierwszy system sterowania gestami dla motoryzacji oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa" - informuje firma na swojej stronie.

źródło: wirtualnemedia.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE