ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wierzę w 10 tysięcy megawatów - rozmowa z Janem Kurpem, prezesem Zarządu Południowego Koncernu Energetycznego SA
24.10.2006r. 14:08

Jan Kurp, Południowy Koncern Energetyczny
Eksperci szacują, że na europejskim rynku jest miejsce, obok gigantów, również dla firm dysponujących mocą zainstalowaną na poziomie 8-10 tys. MW. Wierzę, że uda nam się docelowo zbudować taką strukturę. Najważniejsze, że zmierzamy w stronę holdingu skonsolidowanego pionowo, a takie właśnie firmy dominują na europejskim rynku.

("Pracodawca" - październik 2006)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: kawa na ławę 24.10.2006r. 16:28
"...mówienie, że ceny spadną, jest dziś demagogią." Brawo Panie Prezesie, wreszcie powiedział Pan prawdę. Tylko nie wiem, czy było to zamierzone, czy też się tak Panu wymskło przez przypadek i była to nie do końca przemyślana wypowiedź. Sądzę, że to drugie, bo do tej pory głosił Pan (i podobni Panu zwolennicy demagogicznego rządowego "Prrogramu..." z jego głównym autorem prof.WM), że tylko konsolidacja pionowa i reaktywacja monopolu, a nie konkurencja i wolny rynek, może doprowadzić w Polsce do obniżki cen energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Skywalker 25.10.2006r. 09:18
A co z tego, że na pewien czas spadłyby ceny energii, skoro wytwórcy nie mieliby środków i motywacji do odtwarzania i rozbudowy mocy wytwórczych wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną w Polsce? Niemal wszystkie kraje, które wprowadzają u siebie rynek energii elektrycznej zorientowały się, że zostawienie rynku samemu sobie jest bardzo niebezpieczne, bo energia jednak jest dobrem publicznym i wcale nie jest wszystko jedno jaka jest jej podaż w danym momencie. Proponuję zostawić prof. WM w spokoju, bo jeśli on się rzekomo nie zna na rynakch energii elektrycznej, to tym bardziej my się nie znamy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE