ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

1/3 energii elektrycznej Tybetu z geotermii… Prąd z wnętrza ziemi?
10.05.2007r. 15:02

Według danych Światowego Kongresu Geotermalnego, który miał miejsce w Turcji w 2005 roku, ponad 50 proc. energii geotermalnej na świecie wykorzystywane jest do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu pompy ciepła, 17,7 proc, zużywane jest w kąpieliskach i do balneoterapii, 15 proc. do ogrzewania pomieszczeń ciepłem wód i par wydobywanych bezpośrednio rurami wiertniczymi.

(„Energia Gigawat” – maj 2007) , Energia Gigawat
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 14 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 12 )


Autor: Sokrates 10.05.2007r. 16:03
Niecale dwa lata temu znani Profesorowie z Krakowa (geolodzy, metalurdzy, itp), na falach Radia Maria twierdzili, że Polska może prawie w 100% energię pierwotną pozyskiwać jako energię geotermalna. Tylko obrzydliwe rządy SLD robią Polaków w bambuko! Rządy się zmieniły, a Profesorowie z Krakowa milczą i chyba nic nie robia! Pewnie teraz przepraszaja (narazie) Pana Boga i proszą o zmilowanie nad swoją g.....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplik 10.05.2007r. 16:59
Pamiętam tych czarodziei z Krakowa! Obliczyli np., że za ciepło grzejne powinno sie placić mniej niz 10zł/GJ! Przeciez energia miała byc za darmo!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Menelaos 15.05.2007r. 10:21
Ci Czarodzieje z Krakowa nie wiedzą, że wartość ekonomiczna węgla, zgodnie z teoriami ekonomicznymi, znajdującego się w pokladzie jest równa zero, a energia z węgla lub ciepło jednak trochę kosztują!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sierra2ssn 11.05.2007r. 09:01
energia w cenie 10PLN/GJ to całkiem realna cena tylko trzeba wiedzieć jak (nie koniecznie geotermia, bo ta akurat w warunkach polskich jest stosunkowo droga). co do tych z małopolski czy gdzieś tam, to primus inter paris polskiej geotermii, czyli prof. Sokołowski zmarł.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplownik 14.05.2007r. 09:57
Sierra pewnie sobie golnełeś cos mocniejszego, bo w Polsce odbiorcy płaca średnio po około 40zł/GJ! Ciepło dostarczane przez zaklady geotermiczne kosztuje przynajmniej dwa razy drozej, czyli okolo 80zł/GJ
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sierra2ssn 15.05.2007r. 10:28
czytaj uważnie i ze zrozumieniem, ale moze to za trudne dla wielu ludzi w tym kraju. czy ja powiedziałem że wymieniona cena związana jest z geotermią? akurat znam problematykę tematu i nie należę do jej zwolenników. mowiąc natomiast o 10zł/GJ chodzi o zmodyfikowane rozwiązanie dla istniejącego kotla węglowego (w tym przypasku o mocy cieplnej 20MW), który spotkasz w prawie każdej ciepłowni.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Radca 15.05.2007r. 12:22
Kotku elektrocieplownie sprzedaja ciepło w Polsce od 20 do 30 zł/GJ. Więc daj sobie spokoj, a trochę poszperaj np. w internecie na temat cieplownictwa!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sokrates 15.05.2007r. 12:26
Prof. Sokolowski to był wybitny geolog, ale czasami mylił się na temat energetyki i problemów związamnych z przetwarzaniem energii. Na ogół dawał się sprowadzic na wlasciwa drogę!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Długi 11.05.2007r. 10:25
Wiara czyni cuda
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Hektor 14.05.2007r. 14:30
Pewnie to i prawda, tylko nie w polskiej energetyce! Nawet Putinowi trudno przeszkodzić w dzialaniu sama wiarą w cuda! Trzeba by się pomodlić w Bazylice Miłosierdzia Bożego, by specjaliści z Krakowa i zjezdzający do Krakowa dali sobie spokoj z polska energetyką!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Inwestor 15.05.2007r. 14:13
Niestety "ekipa z Krakowa" zrobiła dla geotermii w Polsce więcej złego niż dobrego nie do końca rozumiejąc raporty o geotermii w USA i przenosząc nieuprawnione wnioski na polski grunt. A temat jest interesujący, tylko musi być prowadzony z głową od początku do końca, a nie tylko z myślą ile da się wyciągnąć z projketowania i budowy instalacji a po nas choćby potop.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: góral nie zbój 17.05.2007r. 10:29
Dlatego np. w Geotermii Podhalanskiej długo siedział (a może jeszcze siedzi prokurator).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE