ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

USTAWA - PRAWO ENERGETYCZNE

USTAWA - Prawo EnergetyczneDodaj nowy Komentarze ( 229 )

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: pracownik energetyki 15.10.2003r. 09:13
Do CIRE - gazeta prawna w dniu 15 października 2003 zamieszcza dwa artykuły str. 1 i 4 Energia ponad prawem dotycząca uchybień prawnych w umowach z klientami oraz związany temat str. 22 Niebezpieczne konary drzew> Dobrze byłoby dotrzeć do uwag w sprawie umów i je opublikować oraz wywołać dyskusję jak powinna wyglądać umowa ??? Chodzi o zasady prawne obowiązujące energetykę przy projektowaniu, budowie,dostępie do urządzeń, utrzymaniu, dostawie energii. Brakuje szerszego bloku prawnego jako forum dyskusji i ściągawka.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wolny najmita 17.12.2004r. 16:08
dzięki przynajmniej wiem gdzie szukać
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rze 16.02.2006r. 18:49
moc w grupie 4 tz. u odbiorców indywidualnych powinna wyrażać się następującymi standardami,np.pierwszy do amperażu licznika czyli np.40 lub 60A.dało by to korzyści handlowe i zadowolili byśmy naszych klijentów. Opłatę przy lączeniową tu trzeba by zmniejszyć ,dlatego bo ze względu na ubustwo naszego spłeczeństwa są wartości zabezpieczeń te najniższe coraz częściej.Trzeba zdawać sobie sprawę że o progresywnym handlu idynamicznym postępie niema mowy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zniesmaczony 04.02.2007r. 18:18
Proszę o odpowiedź ,Czy krótkotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej dla klienta indywidualnego ( przykład wyłączenia na okres około 9 min trzy razy dziennie ) w różnych odstępach czasowych jest zgodne z prawem U.E. Gdzie znajde przepisy w w/w sprawie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rklew 25.09.2007r. 10:46
według przepisów zakłady energetyczne nie mogą przekroczyć łacznego czasu w braku dostawy energii elektrycznej w ciągu roku max 48h czyli 2 dni a jednorazowe wyłączenie max 24h( o ile coś się nie zmieniło). Przy czym jeśli chodzi o odbiorców przemysłowych istnieje możliwość( nie wszyscy) udokumentowania i poparcia ewentualnego faktu przekroczenia owego czasu. Inna sprawa jest u odbiorców indywidualnych. Niestety wyżej wyminione przeze mnie czasy jeśli będą przekroczone to nie ma jak ich udokumentować( przy ewentualnej skardze). Udokumentowanie tego wiąże się z odpowiednim układem rozliczeniowym. Obecnie jednak w układach rozliczeniowych tylko bogaci odbiorcy( czyli jak już określiłem przemysłowi) mają we własnym zakresie i dla własnej wiedzy możliwość( trochę złe określenie ale nie mają obowiązku) w układzie pomiarowym dodatkowo montować układ kotroli parametrów jakości energii elektrycznej( tzw. rejestrator), który zapisuje w swojej pamięci wszystkie elementy jakościowe energii( oczywiście te wybrane). Pozdrawiam
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Użytkownik. 10.02.2009r. 18:38
Czy pracownik odczytujący stan licznika w prywatnym mieszkaniu, nieumundurowany winien posiadać widoczny identyfikator? Jeżeli go nie posiada, czy ma obowiązek bez wezwania prez wejściem do mieszkania okazać ważna legitymację służbową? Prosze o ewentualna podstawe prawną.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: też Polak 30.03.2010r. 21:08
Jak ktoś z góry uważa że kontrola licznika bez okazania legitymacji jest naruszeniem prawa, niech sam popatrzy czy płacenie po terminie jest zgodne z prawem. Płacąc odsetki nie naprawia się szkody. W ślad za niezapłaconymi rachunkami ktoś w biurze nie dostanie premii a pieniądz pujdzie na inny cel np. logo firmy umieszczone na stadionie Bo go (pieniądz) wydać trzeba. Jeżeli jesteś uczciwy to zapytaj o legitymację i nie rób afery. Nikt Cię nie wsadzi do więzienia za uczciwość. No ale skoro takie zapytanie to z uczciwością może być różnie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dawid 02.07.2012r. 08:51
pójdzie Pane Polak
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE