ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

USTAWA - PRAWO ENERGETYCZNE

USTAWA - Prawo EnergetyczneDodaj nowy Komentarze ( 229 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: TOM 04.05.2005r. 20:00
Odpowiedź dla toko Obowiązek dopilnowania mocy zamówionej przez odbiorców leży w gestii ZEC. Lecz jednak zależy też to od sposobu regulacji sieci ciepłowniczej (jakościowa, ilościowa, mieszana). Tradycyjnie najczęściej oblicza się przepływ nominalny dla zamówionej mocy i ustawia na zaworze regulacyjnym (różne typy zaworów BALLOREX etc) ten przepływ (oczywiście plombuje się zawór). Jak już jednak ktoś coś zrobi nielegalnie, to wykryje to i tak ciepłomierz (podstawa do nałożenia kary). Rzadko się zdarza, aby to przedsiębiorstwo energetyczne było winne. No i jeszcze są rozporządzenia itp oraz umowa z odbiorcą, w której też są zawarte jakości przesyłania i dystrybucji ciepła itp.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kokonisko 05.05.2005r. 14:26
zgadzam się zupełnie z TOMEM. Ustawienie (zdławienie) przepływu balloreksem powoduje, że przy zbyt małej zamówionej mocy (i zbyt małym przepływie) instalacja wewnętrzna pod wzgledem hydraulicznym staje się niestabilna i końcówki niedogrzewają. I to właśnie jest największą karą dla odbiorcy. Przedsiebiorstwo ciepłownicze musi bezwzglednie pilnować przepływu, a jak odbiorca sie skarzy to odpowiedziać, że przepływ zwiekszymy, ale jak zwiakszą moc zamówioną. Klient nasz pan. Przećwiczyłem to na systemie, ktorym zarządzam. Jeśli się jest konsekwentnym, to potwierdzam skuteczność. Zarzadcy budynków zaczęli się bać za bardzo zmniejszać moc zamówiona, bo mięli po tym kilka awantur z mieszkańcami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eagle 22.01.2007r. 11:49
Do przedmówcy: owszem temat wygląda jak przedstawiłeś , ale jednak większość budynków ma przewymiarowaną moc zam. i nikt biednym lokatorom tego nie uświadamia- a oni przecież płacą.Fakt że w cieple temat mocy zam. jest o wiele bardziej łagodniejszy(średnia jednogodzinna z 24h-§42p.3 R.Taryfowego).Inaczej jest w elektrycznej mocy zam.Tu odbiorca jest karany bardzo za przekroczenie (o ile ukł.pom. to wykrywa). Każdokrotna nadwyżka przekroczenia 15-to min. mocy zam jest sumowana i obciążane podwójną wielkością stawki- można pójść z torbami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE