ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

USTAWA - PRAWO ENERGETYCZNE

USTAWA - Prawo EnergetyczneDodaj nowy Komentarze ( 229 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Magda 02.09.2005r. 17:19
Dzierżawię lokal i placę za energie włascicielowi budyku bo on sam wystawia mi faktury. Czy może on na tym zarabiac? bo dostaje zawyzone faktury. tzn nalicza mi wieksza kwote za jednostke. czy to jest zgodne z prawem?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rklew 07.06.2006r. 13:56
jest jasno określone, że każdy dostawca energii elektrycznej, który zarabia na dostawie i/ lub sprzedarzy energii elektrycznej jest musi posiadać koncesję na sprzedarz i dystrybucję jak mają to podmioty typu spółka dystrybucyjna( potocznie nadal nazywany zakładem energetycznym- np. Stoen), Operator Handlowo- techniczny. Podobnie rzecz ma się w odniesieniu do wytwórców energii- musza posiadać koncesję.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kasik 31.08.2006r. 13:28
właściciel, wynajmujący nie jest sprzedawcą energii, wszelkie faktury które wystawia wystawia jako administrator budynku za świadczoną przez siebie usługę udostępniania lokalu i jego zaopatrzenia w niezbędne żródła, prąd, wodę itd. Do takich faktur oprócz rzeczywistego zużycia dolicza się koszt eksploatacji, instalizacji i konserwacji urządzeń. Na fakturze jednakże musi być wyodrębniona stawka za energie od bezpośredniego dostawcy w przeliczeniu na zurzycie i koszt eksploatacji. Jeśli tak nie jest to nadużycie- proponuje cynk do skarbówki oni będą mieli dostęp do orginalnych faktur i faktur wystawionych najemcom. Jeżeli całośc rachunków za prąd wystawionych przez wynajmujacego przewyższy kwotę z generalnego rachunku za prąd będzie miał klopoty.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rklew 04.12.2006r. 12:35
zgadzam się- ująłem poprzednio temat z innego punktu widzenia. pozdrawiam
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eagle 22.01.2007r. 12:47
Problem wyjaśniony jak wyżej.Uzupełniająco dodam że poprostu rachunek za en.el. powinien być tzw. refakturą, czyli dokładnym przeniesieniem stawek ZE do indywidualnej ilościówki z licznika. Natomiast wystawca w/w refaktury ma prawo do ustanowienia osobnej, umownej pozycji p.t. odczyt licznika, wystawienie faktury itp. Na pozycję tą powinien mieć osobną kalkulację, z przedstawieniem jej pododbiorcom.Jest to np. od 2 do 5 zł w zależności ile tych refaktór wystawia. Jeśli jest inaczej groźba pójścia do skarbówki powinna pomóc uregulować ten problem.Na en.el. nie może zarabiać, ale zwrot kosztów za swoją pracę refakturowania-tak.Ale jeszcze umowa najmu lokalu, w punkcie rozliczeń za czynniki energetyczne i wodę powinna regulować ten problem.Jeśli tam nic niema na ten temat to można i te 2-5 zł. zakwestionować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE