ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

USTAWA - PRAWO ENERGETYCZNE

USTAWA - Prawo EnergetyczneDodaj nowy Komentarze ( 229 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: junior96 02.02.2006r. 10:55
Jestem wykonawą instalacji elektrycznych. Wykonywałem instalacje w nowym budynku. Klijent posiadał już licznik i odpowiednią moc w budynku starym.Wystarczyło zasilić nowy pozalicznikowo z istniejącego układu. Odbiorca posiadał zgode z ZE na wyniesienie licznika na słupa linii znajdującego się na jego działce.Wtrakcie prac klijent doszedł do wniosku że stary budynek wyburzy bo nie nadaje się on do remontu.W takiej sutuacji W.L.Z poprowadziłem bezpośrednio do budynku nowego.Defakto przyłącze nie zmieniło trasy bo licznik pozostał w złączu na słupie, miejsce przyłączenia czyli słup pozostał bez zmian.Granica stron między ZE a odbiorcą jest na zaciskach odejściowych od zabezpieczenia w złączu z czego wynika że instalacja wewnętrzna nie jest własnością ZE.Wszelkie remonty i modernizacje instalacji pozalicznikowych są w gesti użytkownika.Klijent zgodnie z otrzymaną zgodą z ZE wykonał prace na swój koszt a ZE zażądał opłacenia mocy przyłączeniowej w wsokości 105zł/kw netto za każdy kilowat który odbiorca i tak posiadał.Na pożądku dziennym mam wiele przeróbek przyłączy gdzie ZE ponosikoszty materiałowe na życzenie klijenta i nie obciąża ich kosztami poza opłatą za kontrole instalacji.W PEnergetycznym nie znalazłem nic na ten temat aby w tym wypadku klijent musiał płacić za coś co i tak już posiadał. Uważam że to chyba coś nietak.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pytajnik 11.05.2006r. 08:11
zależy od interpretacji / zakład mógł pójśc na ręke i nie pobierać opłaty / ale z drugiej strony jest to nowy obiekt i nowe przyłączenie - potrzebna jest cała dokumentacja w tym pozwolenie na budowe/ przebudowe.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Go 21.08.2006r. 19:15
Chyba chory jesteś, skoro mam już przyłącze to z jakiej racji mam płacić za następne
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: miś 30.11.2006r. 21:58
nie jestem pewien do końca ale jeśli jest to zasilanie do działki to (chyba ) mogą ci skoczyc ponieważ nie możesz mieć dwóch układów zasilanie do jednej posesji i tak jest ty go tylko zmodernizowałeś na własny koszt oni wyrazili zgode nie mówili o odpłatności więc sio, ale jeśli to jest budynek wielorodzinny np(kamienica) to myśle że mogą
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eagle 22.01.2007r. 13:39
Jeśli zachowujesz zapotrzebowane kW- to niepowinni pobierać opłaty.Jeśli powiekszenie - to dopłata za dodatek.Jeśli inaczej idź do Rzecznika praw konsumenta lub wystosuj pismo do URE o wyjaśnienie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE