ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

USTAWA - PRAWO ENERGETYCZNE

USTAWA - Prawo EnergetyczneDodaj nowy Komentarze ( 229 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Ferynant 28.11.2007r. 16:48
w 1998r wybudowalem linie energetyczną napowietrzna o dlugosci 67m . koszt tej budowy pokrylem z wlasnej kieszeni . Następnie linię ta przejął rejon energetyczny na podstawie druku PT . obecnie linia ta jest rozbudowywana w związku z tym czy mogę ubiegać sie o częsciowy zwrot kosztów poniesionych przez mnie od nabywców którzy obecnie przedłużają wybudowaną przez mnie linie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rklew 03.12.2007r. 14:44
Z tego co się orientuję to nie. Przepisy i ustalenia jeśli idzie o te kwestie nie sa do końca sprecyzowane. W pewnym okresie( i nadal chyba tak jest z tego co się orientuję) linię nadal do siebie prowadzi an swój koszt odbiorca i przekazuje ją na eksploatację zakładowi energetycznemu do sieci, którego się przyłączył( nie mylić z dostawcą energii gdyż w obecnym czasie nie musi być usługa przesyłowa powiązana z dostawą energii). Zakład energetyczny się w ten sposób zabezpiecza przed utratą pieniędzy na inwestycję przy ewentualnej emigracji klienta do innego dostawcy( inwestycja nie jest tania- sam Pan zresztą wie gdyż to Pan płacił). A że musiał Pan przekazać na majątek Zakładu Energetycznego tą część linii to niestety wynika z tego że jest granica między częścią dostawcy i odbiorcy( najczęściej przy układzie pomiarowym). Ponadto co jest po stronie dostawcy to on z tym może robić co chce czyli nowych odbiorców też przyłączać. Najważniejsze jedynie co Zakład energetyczny obowiązuje to jedynie parametry jakościowe dostawy energii( czyli czasy itp- których nawiasem mówiąc nie da się udowodnić w razie jakiś przekroczeń).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE