ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

USTAWA - PRAWO ENERGETYCZNE

USTAWA - Prawo EnergetyczneDodaj nowy Komentarze ( 229 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: ab 11.02.2004r. 19:59
czy osobe fizyczną nie prowadzącej działalności gospodarczej dotyczy moc umowna? w 1997r na działce budowlanej miałem założoną prowizorkę budowlaną i przydział 5 kW mocy,po paru latach wprowadzno moc umowną i tego tytułu zmuszony byłem płacić dodatkowo 17 zł/mc w 2oo2r na fakturach za energie pojawiła się informacja że umowy zawarte po 2000r nałeży uaktualnić. W tym celu należy zgłośic sie na posterunek energetyczny z dowodem osobistym i aktem własności obiektu. W 2003r zgłosił się pracownik z,energetycnego i uakualiśmy umowę. Jakie było moje rozczarowanie kiedy po czterech miesiącach otrzymałem f akturę gdzie obciązano mnie kosztami 10 kW miesięcznie mocy umownej w wysokości 34 zł/mc. Zażądałem od Z. Ener.wyjaśnień. Otrzymałem w odpowiedzi pismo z egzemplarzem umowy którą ponad cztery miesiące temu podpisałem ,gdzie określono ze moc umowna przy zabezpiczeniu 3x25 /przedlicznikowym/odpowiada mocy umownej.10 kW .Ponieważ z energi korzystam tylko przez około 3 m-ce / rok w okresie letnim i taka ilość mi nie jest potrzebna, zużywam jej w tym okresie ok 12 kWh/dobę., głównie dla celów bytowychpralka automatyczna,ogrzewacz wody 1.5kW oraz do oświetlenia blaszaka w którym znajduje się węzeł sanitarny a częsć także wykorzystywana jest jako pomieszczenie kampingowe dla mojej rodziny, oraz do oświetlenia 2ch przyczep kampingowych ,wniosłem aneks do umowy o zmniejszenie tej mocy umownej do 5 kW. Aneks mój został odrzucony i poinforowano mnie że zmiana mocu umownej może sie odbyć tylo w wyniku zmiany umowy dostawy energii i zmian zabezpieczenia przedlicznikowego /nie podano na jakie. Zmiany zabezpieczenia należy wykonać we własnym zakresie i na swój koszt powiadamiając na dwa miesiące wcześniej posterunek energetyczny, który zaplombuje zabezpieczenia przedlicznikowe. W tej sytuacji uważam za bezprawne poczynania Zakładu Energetycznego następujące działania które należy przeanalizować i uporządkować; 1.egzemplarz umowy o dostawie energii elektrycznej powinien w dniu podpisania przez odbiorcę powinien być kompletnie wypełniony i odbiorca energii po złożeniu swojego podpisu powinien /zgodnie z warunkami umowy/ otrzymać 2.odbiorcy sezonowi energii ,którzy posiadają liczniki energii elektrycnej przez cały rok,używający energii elektrycznej do budowy objektów bytowych dla własnych potrzeb nie zajmujących się tym w ramach działalności gospodarczej, oraz na inne potrzeby bytowe powinni korzystać z taryfy G 11 a nie jak dotyczas przydiela im się taryfę C11 3.wprowadzenie mocy umownej dla użytowników indywidualnych nie prowadzacych działalności gospodarczej dla której ta moc miała być wykorzystywana, ani nie prowadzących obrotu tą energią- jest działaniem wychodzącym poza granice nakreślone prawem i naruszeniem konstytucyjnej równości w obec prawa 4.wprowadzenie nieuzasadnionych opłat za moc umowną od w/w osób narusza kodeks cywilny w zakresie nieuzasadnionego bogacenia się przez zakłady energetyczne. Przedstawiając powyższe proszę CIRE o merytoryczną odpowiedż.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: G11 05.05.2005r. 07:52
Zasady kwalifikacji odbiorców do grup taryfowych opisane są w obowiazujących taryfach ZE-ów. Jeśli zużywa pan energię na potrzeby socjalno bytowe to ma pan prawo do wyboru taryfy np. G11 z nizszymi opłatami stałymi w zł/msc, a nie w zł/kW/msc. Inne rozwiązanie to wymiana bezpieczników na 3*16A i niższa moc umowna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE