ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

RYSZARD OLFANS - WSPOMNIENIE

Ryszard Olfans - wspomnienie
14.10.2010r. 10:13


W dniu 10 października 2010 roku zmarł pan Ryszard Olfans wieloletni Prezes i Dyrektor Generalny Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa. Był absolwentem Wydziału Mechaniczno- Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Posiadał specjalizację zawodową inżyniera w dziedzinie energetyki w kierunku: gazownictwo.

Pan Ryszard Olfans 43 lata pracy zawodowej poświęcił gazownictwu. Rozpoczął w 1968 roku jako stażysta. Od 30 lat zajmował stanowiska menadżerskie najwyższego szczebla. W lipcu 1991 r. został Dyrektorem Dolnośląskiego Okręgowego Zakładu Gazownictwa i kierował firmą niemal bez przerwy przez dwie dekady - do 30.06.2010 r.

Z jego inicjatywy i pod jego kierownictwem nastąpiła gazyfikacja m.in. Świeradowa, Kłodzka, Pieńska, Przemkowa, miejscowości i uzdrowisk w Kotlinie Kłodzkiej.

Przyczynił się do zorganizowania dostaw gazu do nowo powstałych firm na terenie Dolnego Śląska (CARGILL Bielany Wr., Strefy Ekonomicznej w Wałbrzychu, Legnicy, Nowogrodźcu), co miało wpływ na rozwój regionu.

Nawiązał szeroką współpracę z niemiecką firma gazowniczą, co umożliwiło dostawy gazu z Niemiec. To dodatkowe źródło zasilania znacząco zwiększa bezpieczeństwo energetyczne Dolnego Śląska.

Jego osobistą zasługą jest realizacja programu wymiany sieci żeliwnej we Wrocławiu i Legnicy oraz likwidacja wysypisk odpadów technologicznych i kotłowni węglowej na terenie byłej wytwórni gazu na Tarnogaju we Wrocławiu.

Aktywnie uczestniczył w pracach związanych z restrukturyzacją Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, co przyniosło w efekcie zorganizowanie w 2000 roku Regionalnego Oddziału Przesyłu, działającego na terenie województwa dolnośląskiego, odpowiedzialnego za przesył gazu sieciami wysokiego ciśnienia oraz utworzenie w roku 2002 Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa.

Z dniem 01.01.2003 r. został powołany na Prezesa pierwszego Zarządu Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. we Wrocławiu.

W dużym stopniu przyczynił się do efektywnego funkcjonowania Spółki w warunkach gospodarki rynkowej, czego dowodem były bardzo dobre wyniki ekonomiczne.

Jego długoletnia praca w gazownictwie wiązała się z uczestnictwem w opracowaniu programów i strategii energetycznych Dolnego Śląska.

Na szczególne uznanie zasługuje wielka dbałość o najcenniejszy kapitał firmy – pracowników. Przez cały okres swojej pracy zabiegał o tworzenie dobrej atmosfery, klimatu współpracy i dobry byt materialny załogi.

Przez 30 lat pracy zawodowej otrzymał wiele wyróżnień m in.: Zasłużony dla PGNiG, Złoty Krzyż Zasługi, Generalny Dyrektor Górniczy I st., Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Odznaczenie Honorowe Izby Gospodarczej Gazownictwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Energetyk 50 14.10.2010r. 11:23
Rychu to był GOŚĆ. Wszyscy którzy GO znali podobnie uważają.
Wyrazy współczucia dla Bliskich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jorguś z południa. 14.10.2010r. 11:30
Szkoda człowieka. Był jednym z niewielu Dyrektorów w PGNiG o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Umiał pracować z... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Wer 14.10.2010r. 18:51
Pan Ryszard Olfans był człowiekiem wyjątkowym - wysokiej klasy profesjonalista,niezwykle kulturalny z poczuciem... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 14-10-2010r. 20:10 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pracownica OZG Wrocław 15.10.2010r. 16:15
Pan Ryszard Olfans - człowiek wielkiego serca, dbający o swoich pracowników, tych najniższego szczebla również.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Prac. ZG Wrocław 15.10.2010r. 23:44
Pan Ryszard Olfans na zawsze pozostanie w mej pamięci jako życzliwy,pogodny człowiek, oraz wspaniały SZEF. Cześć Jego... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE