ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

STEFANIA KASPRZYK -...

Stefania Kasprzyk - wspomnienie
02.01.2011r. 09:21

W dniu 2 stycznia 2011 r. zmarła Stefania Kasprzyk, wieloletni prezes zarządu PSE Operator.

Stefania Kasprzyk była absolwentką Politechniki Poznańskiej. Swoje ponad 30-letnie doświadczenia w branży elektroenergetycznej zaczęła zdobywać na początku jako projektant i programista systemów komputerowych przy modernizacji i budowie sieci elektroenergetycznych Zachodniego Okręgu Energetycznego w Poznaniu.

Po kilku latach pracy awansowała na stanowisko specjalisty ds. modernizacji m.in. elektrowni Turów, Dolna Odra, Połaniec, Kozienice. To wtedy pierwszy raz zajęła odpowiedzialne, menedżerskie stanowisko – została kierownikiem Wydziału Obszarowej Dyspozycji Mocy.

Kolejne szczeble kariery pokonywała już po 1989 r. Zmiana rzeczywistości skłoniła ją do poszerzenia wiedzy, zdecydowała się na Podyplomowe Studia Menedżerskie na SGH, a wykształcenie uzupełniła o kursy i szkolenia zawodowe z zakresu finansów i prawa. Postanowiła też skupić się na szczególnym segmencie energetyki - sieciach przesyłowych.

Od 1990 r. pracowała w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych Oddział w Poznaniu, a od 1996 r. w Warszawie jako kierownik Wydziału w Krajowej Dyspozycji Mocy. W 1998 r. awansuje na dyrektora zarządzającego rynkiem systemowym ds. usług regulacyjnych. W 1999 r., jako pierwsza kobieta na świecie, zostaje dyrektorem Krajowej Dyspozycji Mocy. Od 2002 r. do 2004 r. pełni funkcję dyrektora Departamentu Usług Operatorskich. W maju 2005 r. w konkursie pokonała konkurentów i objęła stanowisko prezesa PSE Operator, które pełniła do 13 października 2010 r. W 2008 r. otrzymała tytuł profesora honoris causa Politechniki Wrocławskiej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE