ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Nielegalny pobór paliw i energii w świetle zmian w Prawie energetycznym
06.07.2011r. 14:31

Do oddziałów terenowych URE coraz częściej wpływają skargi odbiorców, których przedmiotem jest stwierdzenie nielegalnego poboru energii lub paliwa gazowego. Niejednokrotnie z treści skarg wynika, że intencją skarżącego jest rozstrzygnięcie przez Prezesa URE sporu odbiorcy z przedsiębiorstwem energetycznym, który dotyczy zakwalifikowania danego przypadku jako nielegalny pobór oraz ustalenia zakresu odpowiedzialności odbiorcy za zaistniały stan rzeczy.

Autor: Grzegorz Łaba – Inspektor w Południowo-Wschodnim Oddziale Terenowym URE z siedzibą w Krakowie (Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki – nr 1/2011)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: biegły sądowy 07.07.2011r. 08:10
Takie sobie przytoczenie innych rozporzadzeń i regulaminów natomiast poruszenia sedna sprawy dotyczącego nielegalnego poboru energii jak również brak praktyki w tym zakresie wynikający . W obowiązujacych procedurach np PGE brak jest:
prawidłowego dokumetowania rzeczywistego nielegalnego poboru energii , a to jest bardzo ważny fakt w procesie karnym ponieważ w kazdym przypadku występuję obecnośc policji, czego protokół nie uwzględnia jak również uzywany jest tzw slang pracowniczy w tych protokołach.. Pracownicy szczególnie z tzw firm zewnętrznych kontrolujących nielegalny pobór energii na podstawie umowy o współpracy również dopuszczają sie zakłamania szczególnie w odniesieniu do osób starszych i na terenach wiejskich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: superkontroler 07.07.2011r. 14:02
Wydaje się lekką przesadą to co pisze mój przedmówca-od 12 lat zajmuję się zawodowo sprawą NPEE a scislej mówiąc weryfikacją protokołów kontroli i w naszej firmie coś takiego w ogóle nie ma miejsca, jezeli protokół nie spełnia warunków wymaganych odp.procedurami to nie jest zakwalifikowany jako NPEE i wszystko w temacie, a tak na marginesie to szkolenia i jeszcze raz szkolenia kadry technicznej dotyczące Instytucji NPEE.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: biegły sadowy 08.07.2011r. 07:20
Napisałem to co znam z praktyki od conajmniej 25 lat, a że nie jestem praktykiem z teorii więc luki tworzone w obowiązujacych procedurach w firmach energetycznych sa mi doskonale znane . Procedury stosowane w energetyce nie uwzględniają procedur prawnych co jest bardzo dużym błedem
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE