ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ALOJZY ROGOŃ - WSPOMNIENIE

Alojzy Rogoń - wspomnienie
25.08.2011r. 13:31

W Bystrej Wilkowice koło Bielska Białej w wieku 80 lat zmarł wybitny polski elektryk mgr inż. Alojzy Rogoń.

Urodził się 21 marca 1931 roku w Chorzowie. Studia drugiego stopnia na Politechnice Śląskiej ukończył 1960 roku. Był niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie eksploatacji sieci elektroenergetycznych, a w ostatnich latach także ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych obiektów budowlanych. Dar inżynierski przeplatał darem wykładowcy o sprawnym precyzyjnym, przejrzystym języku. Niektóre z jego prac są tak powszechnie stosowane, że warto przypomnieć choćby oddziaływania elektromagnetyczne linii czynnych na linie wyłączone, budowane. Jego Poradnik „Ochrona od porażeń w instalacjach elektrycznych obiektów budowlanych” doczekał się czterech wydań (ostatnie poprawione i uzupełnione, COSiW SEP, Warszawa 2006/2010 r., ISBN 83-89008-800, 65 str., A5, 20 rys., 10 tabel). Rzeczoznawca SEP w zakresie sieci elektroenergetycznych od 1981 roku. Zweryfikowany wykładowca na kursach SEP od 1965 roku.

Na emeryturę przeszedł z PSE S.A. w 1996 roku. Niezwykle przy tym skromny, zawsze bardzo uczynny, pomocny, ale od współpracowników wymagający i konsekwentny. Jak zwykle po cennych osobach pozostaje żal ze już nie można zasięgnąć rady i porozmawiać nawet okazjonalnie o tych przyziemnych problemach energetyki.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE