ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Czy jeszcze ponieść nakłady odtworzeniowe czy już rozpocząć projekt rozwojowy? Wybrane zagadnienia analiz inwestycyjnych w energetyce.
05.10.2011r. 11:31

W zasadzie w większości organizacji realizowany jest standardowy plan remontów, które jedynie przedłużają czas życia aktywów. Kiedy jest zatem najlepszy moment na nowe inwestycje rozwojowe?... Jak przyjmować stopy dyskonta? Jak analizować oferty wariantowe rozwiązań technologicznych? Jakie narzędzia IT wspierają takie analizy? Autor artykułu przedstawia kilka cennych wskazówek.

Autor: Andrzej Ebinger - właściciel firmy doradczo-szkoleniowej Ebinger Consulting
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: O.Bserwator 25.10.2011r. 11:58
Większe efekty daje zmiana stylu remontów - odejscie od "kalendarza" na rzecz zasady "remont po diagnostyce". Po wprowadzeniu takiego systemy można zracjonalizować koszty remontów i dosć powaznie zredukowac ich koszty, oraz praktycznie w 99% wyeliminować naprawy awaryjne - zastąpic je tańszymi prewencyjnymi. Sprawdziłem TOTO w praktyce i DZIAŁA ! jeśli zas chodzi o inwestycji czy modernizacje - zalecam przeprowadzenie rachunku ciagnionego na okres co najiej 10 lat i/lub do 1 remontu kapitalnego, z uwzglednieniem kosztów nie tylko inwestycji, ale i eksploatacji z serwisem włącznie. Częto wtedy okazuje sie, że przy okreslaniu SIWZ trzeba brac pod uwagę całkiem inne priorytety a nie cenę czy koszt nwestycji. Juz w kilkadziesiat lat temu madrzy ludzie mówili, że kupuje sie raz, a uzywa przez pokolenia - i cos w tym jest!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE