ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

EDMUND MASŁYK - WSPOMNIENIE

Edmund Masłyk - wspomnienie
07.12.2011r. 07:47

Zmarł wybitny polski elektroenergetyk mgr inż. Edmund Masłyk.

Edmund Masłyk całe swoje życie związał z energetyką zawodową. Tuż po ustaniu działań wojennych podjął pracę w Zakładzie Przemysłu Lnianego w Krośnie.

W latach 1951 - 1978 pracował w Zakładzie Energetycznym Gliwice, gdzie przechodził różne szczeble kariery, między innymi był Kierownikiem Służby Zabezpieczeń i Automatyki oraz Kierownikiem Wydziału Eksploatacji Sieci. W czasie pracy w Gliwicach podjął studia na Politechnice Śląskiej, którą ukończył z tytułem mgr inż. elektryka.
Pomimo uszczerbku na zdrowiu jaki odniósł w trakcie poważnego wypadku zbiorowego w latach 50. kontynuował nieprzerwanie swoją pracę.

Od 1978 - 1990 roku swoją wiedzę i kompetencje wykorzystywał w pracy w Południowym Okręgu Energetycznym oraz Wspólnocie Energetyki i Węgla Brunatnego w Katowicach, gdzie pełnił funkcję zastępcy Głównego Inżyniera ds. Sieci Elektrycznej. W tym czasie brał aktywny udział w wypracowaniu nowego modelu rynku energii w ścisłej współpracy ze środowiskami naukowymi, szczególnie Politechniką Śląską i Instytutem Energetyki w Katowicach, następstwem którego było powstanie Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w których pracował od ich powstania w Oddziale Eksploatacji Sieci Przesyłowej w Katowicach pełniąc funkcję Głównego Specjalisty Technicznego ds. Sieci Elektrycznej, skąd w maju 1995 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Był jednym z tych, którzy odbudowywali energetykę po wojennych zniszczeniach. Wysokie kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności i uzdolnienia organizatorskie pozwoliły na powierzanie mu do realizacji szeregu bardzo odpowiedzialnych zadań. Był wzorowym wychowawcą kolejnych pokoleń energetyków rozpoczynających swoją pracę zawodową. Jego szczególnym darem była łatwość w nawiązywaniu kontaktów z współpracownikami i otoczeniem. Potrafił dotrzeć do ich umysłów i serc.
Śp. Edmund Masłyk był zawsze odpowiedzialny, energiczny i konsekwentnie dążył do celu, stawiając wysoko poprzeczkę podwładnym, jednocześnie wymagając jeszcze więcej od siebie. Był doświadczonym inżynierem, pragmatykiem i osobą o wielkiej wiedzy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE