ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tania energia na rynku
16.12.2011r. 06:29

Mijający tydzień był kolejnym, o wyjątkowo niskich cenach na rynku energii elektrycznej. Cena pasma wyniosła 190 zł/MWh. Przyczynił się do tego nietypowo ciepły początek zimy i niskie notowania Rynku Bilansującego - ocenia Michał Wilczkiewicz, trader Fortum Power and Heat Polska.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

, CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: gery 16.12.2011r. 09:12
To jest po prostu skandal żeby dochodziło do takiej sytuacji że trader stwierdza " Z danych wynika, że w tym tygodniu przeciętnie bardziej opłacało się nie kupować energii na giełdzie, tylko korzystać z tej, dostępnej na rynku technicznym. ".
To się wogóle mija z tym do czego rynek bilansujacy został stworzony. Wejście na niego powinno się wiązać z porządną karą!
Tak jest wszędzie ale u nas oczywiście musi być inaczej bo jak to mówią co niektórzy "specyfika polskiego systemu elektroenergetycznego nie pozwala na zastosowanie innych rozwiązań".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dante 16.12.2011r. 09:43
Co to znaczy: "Tak jest wszędzie"? Przybliż kolego o jakim rynku mówisz? Z chęcią się dowiem. Pewnie nie chodzi ci o rynek niemiecki bo tam z zasady nie wolno się odchylać. Gdzie wejście na RB wiąże się z karą? Polskie spółki latają po RB aż miło. Skandal że trader tak stwierdza?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: do gery 16.12.2011r. 11:40
A z czego ma wynikać, że to niby trader powiedział? To jest fragment jakiegoś podsumowania artykułu a nie czyjaś wypowiedź kolego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: też do gery 17.12.2011r. 19:43
" Wejście na niego powinno się wiązać z porządną karą!" Dawno się tak nie śmiałem. Dlaczego niby wejście na rynek bilansujący miało się wiązać z karą??? A co jeśli operator potrzebuje energii a ktoś ją na RB sprzedaje? Też ma zostać za to "ukarany"?? Masz może na myśli karę więzienia? Chyba wystarczającą "karą" jest sprzedanie energii operatorowi tanio a kupienie od operatora drogo....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE