ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

JERZY SKŁADZIEŃ - WSPOMNIENIE

Jerzy Składzień - wspomnienie
18.05.2012r. 06:09

11 maja 2012 r. zmarł nagle dr inż. Jerzy Składzień. Portal CIRE zawdzięcza mu swoje istnienie. Był On nie tylko inicjatorem jego powstania w 1999 r., ale i zapewnił mu niezależność i możliwość działania w pierwszych latach funkcjonowania.

Jerzy Składzień urodził się 2 października 1952 r. Był absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Pracę doktorską obronił w Instytucie Inżynierii Chemicznej i Urządzeń Cieplnych Politechniki Wrocławskiej. Był twórcą i pierwszym dyrektorem Instytutu Inżynierii Lotniczej, Procesowej i Maszyn Energetycznych na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Był kierownikiem Zakładu Aparatury Procesowej. Jego tematyką badawczą były właściwości materiałów ziarnistych i struktur porowatych oraz fraktalne szeregi czasowe.

Jerzy Składzień był prezesem zarządu lub dyrektorem zarządzającym szeregu spółek z branży informatycznej, energetycznej i przemysłowej (Computer Communication Systems, Winuel, eProject, Max Weber, Dozamel, CompRot). Ostatnim miejscem Jego pracy była firma EIT+. Był twórcą Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Swoje istnienie zawdzięcza również Jerzemu Składzieniowi portal CIRE. Był On nie tylko inicjatorem jego powstania w 1999 r., ale i zapewnił mu niezależność i możliwość działania w pierwszych latach funkcjonowania.

Odszedł od nas Człowiek wyjątkowy, odważny, wyrastający ponad przeciętność, a jednocześnie skromny i dobry, Człowiek mądry i niezwykle pracowity, szczególnie odpowiedzialny za ludzi, którzy z Nim współpracowali.

Dla wielu młodych ludzi, którzy mieli wyjątkową okazję współpracy z Jerzym Składzieniem, zawsze był ogromnym autorytetem i mentorem. Ujmował ich swoją bezpośredniością, otwartością i optymizmem.

Był kochającym mężem i ojcem. Miał żonę Dorotę, córkę Ewę i syna Bartka.

Jerzy Składzień mawiał, że "chcącemu nie dzieje się krzywda". Zasadą tą kierował się w życiu i zaszczepiał ją swoim współpracownikom. Nigdy nie bał się trudnych wyzwań i nie zrażał niepowodzeniami. Dzięki ponadprzeciętnej pracowitości potrafił pogodzić zaangażowanie w przedsięwzięcia biznesowe z pracą naukową i dydaktyczną na Politechnice Wrocławskiej.

Jerzy, pozostała po Tobie pustka, której nikt i nic nie będzie w stanie wypełnić, a my, którzy mieliśmy to życiowe szczęście możliwości współpracy z Tobą, na zawsze pozostaniemy Twoimi dłużnikami.

Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: Janek 18.05.2012r. 09:33
[*][*][*]
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 50 18.05.2012r. 10:07
Rodzinie i Przyjaciołom Wyrazy Współczucia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Michał 20.05.2012r. 12:03
Wspaniały człowiek. Jako student Pwr, choć miałem z Panem dr inż. Składzieniem zajęcia tylko przez pół roku, z całą... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: NS 21.05.2012r. 12:38
Requiescat in pace
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Bogdan Kulik 23.05.2012r. 16:53
To niemozliwe, ze tak wczesnie odszedles od nas. Spedzilismy razem wiele niezapomnianych chwil w I-13, we Wroclawiu i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przemek p. 28.05.2012r. 23:27
Jurek !!! tylu nam doktorantom i studentom pomogałeś !!! dzięki !!!!! dzisiaj samdr iż bardzo tęsknię za Tobą czyli... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Przemek K. 30.05.2012r. 21:37
Mialem okazje pracowac z Panem Jerzym okolo roku. Swietny czlowiek. Nadal nie moge pojac...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dozamel 23.10.2013r. 19:11
+ na drogę
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE